Bulgaristan’daki Türk Köyleri


Traklar'ın Kökeni ve Dağlılar(Bessi)



Bulgaristan’daki Türk Köyleri
( Türkçe köy adı – Bulgarca köy adı- İl )
1. Abdal Köy(Abdi Oğlu Köy Cubra Burgaz
2. Abdallar Lovets Tirgoviste
3. Abdi Köy Samotina Varna
4. Abdul Ehat(Abtat Kalesi) Abrit Silitre
5. Abdul Kadir Rabova Haskovo
6. Abdullah/Avdullah Bezmer Hacıoğlu Pazarcik.
7. Abdullar Apriltsi Pazarcik
8. Abdullar Zvenimir Silistra
9. Abdurrahman Köy Çuçuliga Kırcali
10. Abdurrahmanlar Kraygorsi Sumen
11. Abdülrezzak Drumevo Sumen
12. Abdülrezzak Lyaskovo Burgaz
13. Abraşlar Bryazovo Plovdiv
14. Acar Svejen Plovdiv
15. Acemler Aksakovo Varna
16. Acı Dere Sladka Voda Varna
17. Acı Oluk Tatul Kırcali
18. Acılar(Alacalar) Aleko Korstantinovo Pazarcik
19. Aciz Dar Pripek Burgaz
20. Açlar Ekzarh Antimovo Burgaz
21. Ada Plovdiv/Koyun Tepe
22. Ada Köy Potoçnik Kırcali
23. Ada Tepe Ostra Moliga Stara Zagora
24. Adaçalı Borıslavtsi Haskovo
25. Aftane Nedelsko Yanbol
26. Ağa Baba Aboba Pliska Sumen
27. Ağaç-Evli Bir Türk Köyü Sofya
28. Ağmaç Köy(Omaç Köy) Omarçe(Ralitsa) Tirgoviste
29. Ah Yolu Anhialo(Pomorie) Burgaz
30. Ahalar (Ağalar) Drentsi Sumen
31. Ahat Baba Postnik Kırcali
32. Ahatlar Malka Kruşevo Smolyan(Smolyan)
33. Ahatlar Kebir Dve Topoli Smolyan
34. Ahçılar Gotvarsko Kırcali
35. Ahi Baba Bir Türk Köyü
36. Ahi Çelebi Rodoplarda Dağlık
37. Ahır Köy Gabırnitsa Varna
38. Ahırlar Zagorite Stara Zagora
39. Ahlan-Ova Brani-Pole Plovdiv
40. Ahlar (Ahiler) Drentsi Sumen
41. Ahlat Köy Kruşevo Stara Zagora/Çirpan
42. Ahlatı Pricad Burgaz
43. Ahlatlı Golemo Kruşevo Yanbol
44. Ahlatlı Krin Kırcali
45. Ahlatlı Kruşevo Gabrova/Selvi(Sevlievo)
46. Ahlı(Ahılı) Stratsin Burgaz
47. Ahmak Mortagonovo Razgrat
48. Ahmatlar(Ahmetler) Stefan Karaca Silistra
49. Ahmet Dere Kozitsa Kırcali
50. Ahmet Oğlu Dolneni Tirgoviste
51. Ahmet Sipahi Sofiytsi Kırcali
52. Ahmetli Konstantin Veliko Tirnovo(Veliko Veliko Tirnovo)
53. Ahrenli Tvırditsa Burgaz
54. Ahsen Kale Asenova Krepost Stanimaka(Asenovgrad)
55. Ahta Pol Agato Polis Burgaz
56. Ak Alan Belo Polyane Kırcali
57. Ak Baş Gavarevo Stara Zagora
58. Ak Baş Bağla Gorni Glavanak Haskovo
59. Ak Baş Zir Dolni Glavanak Haskovo
60. Ak Çar Ar Çar Vidin
61. Ak Dere Bela İslimye
62. Ak Dere Bela Vidin/Belgratçık
63. Ak Dere Bela Reka Smolyan/Selvi
64. Ak Dere Bela Reka( Stara Bela Reka Sumen
65. Ak Dere(Astra) Bela Varna
66. Ak Ezli(Yak Ezli) Debelt Burgaz
67. Ak Kadınlar Dulova Silistra
68. Ak Kayınlar Belite Brezi Eğri Dere(Ardino)
69. Ak Koyun İskır Varna
70. Ak Mehmetler Podgoritsa Tirgoviste
71. Ak Pınar Bel İzvor Kırcali
72. Ak Pınar Bel Kladenets Haskovo
73. Ak Pınar Bistra Silistra
74. Ak Pınar Genaral İnzov Yanbol
75. Ak Yar Bel Bryak Sumen(Şumen)
76. Akça Alan Byala Polyana Kırcali
77. Akça Er Aleko Veliko Tirnovo
78. Akça Kayrak Beli Plast Kırcali
79. Akça Kilise Sopot Plovdiv
80. Akçalar Belintsi Razgrad
81. Akçar Arçar Vidin
82. Akçar (Akça Er) Alekovo Veliko Tirnovo
83. Akçe Hisar(Aşağı Akçalar Byala Gradets Kırcali
84. Akçe İbrahim Dolno Belovo Haskovo
85. Akçe-Kilise Bir Türk Köyü Sofya
86. Akıncı Akancievo Pazarcik
87. Akıncı Graniçar Pazarcik
88. Akıncılar Petko Slaveykov Gabrova/Selvi
89. Akıncılar Zdravets Varna
90. Al Kaya(Ala Kaya) Krayno Selo Kırcali
91. Al Timir Rah Ova Vidin/Vireca
92. Ala Bayır Şaren Bryag Kırcali
93. Ala Beş Gorno Belovğ Stara Zagora
94. Ala Çeşme Şarena Çeşma
95. Ala Dağ Pıstro Gor Haskovo
96. Ala Dağlı Gergevets İslimiye
97. Ala Dağlı Venets Burgaz
98. Ala Gözler Pıstro Ok Kırcali
99. Ala Gün Pıstrovo Stara Zagora
100. Ala Kilise Tsırkva Pazarcik(Tolbuhin)
101. Ala Kilise(Alaca Kilise) Vakarel Sofya
102. Alacalı Bistren Stara Zagora
103. Alacı Silvovo Gabrova
104. Alacılar Bağrıltsi Kırcali
105. Aladanlı Leşnitsa Lofça(Lofçe)
106. Aladın Ezerovo Varna
107. Aladın Straşimirovo Varna
108. Aladın(Ağladın) Yunatsi Kırcali
109. Alami Dere Polkovnik Sreafimovo Smolyan(Smolyan
110. Alan Kayrak Yasna Polyana Burgaz
111. Alan Mahalle İroka Polyana Haskovo
112. Alat-Baba Bir Türk Köyü Sumen/Bela
113. Alçak Dere Panitsovo Burgaz
114. Alem Beyler Boylartsi Kırcali
115. Alemdar (Alem Dere) Dolno Çrkovişte Haskovo
116. Alfacı Köy Vetruşka Kırcali
117. Alfatlar Lenişte Kırcali
118. Alfatlı Hacılar Svirets Kırcali
119. Alfatlı(Ahlatlı) Neofit Bozvelievo(Krin) Kırcali (Koşu Kavak (Krumovgrad)
120. Alfatlık Tırgovişte Omurtag (Omurtag)
121. Ali Baba Tekkesi Sveti İliya Haskovo
122. Ali Bey Eniovets Tirgoviste (Tırgovişte)
123. Ali Bey Konağı Nanıviş Kırcali(Koşu Kavak(Krumovgrad)
124. Ali Fakı Glavan Silistra
125. Ali Fakı Jelidovo Kırcali
126. Ali Hanife (Ali Kalfa) Dobrevo Hacıoğlu Pazarcik
127. Ali Koç Kapitan Dimitrievo Hacı Oğlu Pazarcik
128. Alı Köy Tsvyatovo Kırcali
129. Ali Paşa (Ali Paşinovo) Metliçina Kırcali
130. Alıç Köy Plaçidol Hacı Oğlu Pazarcik (Tolbuhin)
131. Alma Dere Yabılçevo Burgaz
132. Almalı Dere Buk Kırcali
133. Almalık Yabılçeni Kırcali
134. Altın Çayır Zlatna Livada Stara Zagora
135. Alvan Dere Malko Gradişte Mustafa Paşa(Svilengrad)
136. Alvan Köy Stara Reçka Tirgoviste(Tırgovşte
137. Alvanlar Yablanovo İslimiye/Kazan(Kotil)
138. Alvanlar-Albanlar Oraç Tirgoviste (Tırgoşte
139. Ambar Dere Hambar Smolyan(Smolyan)
140. Ambar Dere –Hambar Dere . Jitnitsa Kırcali /Eğri Dere(Ardino)
141. Ambarcık-Hambarcık Jitarnik Kırcali
142. Ambarlar-Hambarlar Jitnitsa Kırcali
143. Ambarlı -Hambarlı Jitnitsa Plovdiv
144. Ambarlı-Hambarlı Malomirovo Yanbol(Yambol/Kızılağaç(Elhovo)
145. Ambarlık-Hambarlık Metliçina Varna
146. Anızcık Çerkovna Silistra
147. Anlık Domişte Kırcali
148. Apaz Mahalle Slavçitsa Razgrad(Razgrad)
149. Apazlar Martino Kırcali
150. Arabacı Bozartsi Hacıoğlu Pazarcik
151. Arabacı Cerovo Kırcali
152. Arabacı Gurgulitsa Kırcali
153. Arabacı Kolari Veliko Tirnovo(Veliko Veliko Tirnovo)
154. Arabacı Kolarovo Stara Zagora
155. Arabacı Kolartsi Hacıoğlu Pazarciktolbuhin
156. Arabacı Köy Kolarovo Haskovo
157. Arabacı Ova Kolarovo Stara Zagora
158. Arabacılar Kolarovo Silistra
159. Araklar Kruşovo Hacıoğlu Pazarcik
160. Arap Hoca Vidintsi Yanbol
161. Arap Mahalle Çernevo Stara Zagora
162. Arap Ova Çerniçani Plovdiv/Karlı Ova
163. Arap Ova Suşutsa Plovdiv(Plovdiv)
164. Arap Ova Zlato Vrıh Plovdiv/İstanimaka(Asenovgrad)
165. Araplar Aprilovo Tirgoviste
166. Araplar Genaral Lolevo Varna/Provadya
167. Araplar Polkovnik Dyakovo
168. Araplı Çernozem Yanblou
169. Aratmaca Poprucanovo Silistra
170. Arazlı Erovets Kırcali
171. Ardaşlı Mıglişta Stara Zagora
172. Arı Köy Sredno Selo Veliko Tirnovo
173. Arkarı Mahalle Kamenna Pleven
174. Armutçuk Kruşovitsa Veliko Tirnovo
175. Armutçuk Kruşovitsa Pleven
176. Armutlu Prisadets Yanbol
177. Armutlu Kruşak Hacıoğlu Pazarcik
178. Armutlu Kruşari H.Oğlu Pazarcik
179. Armutlu Kruşeto Veliko Tirnovo/Yukarı Rahova (Gorna Orehovitsa
180. Armutlu Kruşevo YadaMalo Kruşevo Plovdiv
181. Armutlu Kruşitsa Kırcali
182. Armutlu Kruşovene Veliko Tirnovo/Rahova(Orehovo
183. Armutlu Sakarirsi Yanbol
184. Armutluk Kruşata Tatar Pazarcik(Pazarcik)
185. Arnavut (Arnaut) Poroişte Razgrat
186. Arnavut İto —————- Stara Zagora
187. Arnavut Köy Dolina H.Oğlu Pazarcik
188. Arnavut Köy Draganovo Burgaz
189. Arnavut Köy Elşitsa Plovdiv/Otluk Köy)(Panagürişte)
190. Arnavut Köy Gugutka Kırcali
191. Arnavut Köy İreçekovo Yanbol
192. Arnavutlar Albantsi Kırcali
193. Arnavutlar Makedonka H.O.Pazarcik
194. Arnavutlar Rudnik Varna
195. Arnavutlu Paisiy Veliko Tirnovo
196. Arpaç Bogorovo Yanbol
197. Arslan Lıvino Razgrat
198. Arslan Hoca Tütünce Kırcali
199. Arslan Köy Lıvovo Kırcali
200. Arslanlar Lıvska Kırcali
201. Artaklar Kruşare İslimye(Sliven)
202. As Mahalle Arsovo Sumen(Şumen)
203. Ası Koru Ravnogor Tatar Pazarcik (Pazarcik)
204. Ası Köy-Haskovo Dobri Voynikov Sumen(Şumen)
205. Asıl Köy Telerig H.Oğlu Pazarcik
206. Asıllar(Asiller) Krasen Dol Sumen
207. Asırlık Rogozovo Kırcali
208. Aslar Naum Sumen
209. Aslı Beyli Blıskovo Varna/Piri Vadi (Provadya)
210. Asvalt Köy(Asfat Köy Glavinitsa Silistra
211. Aşağı Ada Ostrovitsa Kırcali
212. Aşağı Çiflik Dolen Çiftik (Georgi Traykov ) Varna
213. Aşağı Çit Aklar Dolno Voyvodino Haskovo
214. Aşağı Hüseyinler Dolna Hubavka Tirgoviste/Tırgovişte
215. Aşağı İsiva Dolno İzvorovo Stara Zagora
216. Aşağı Kab Dağ Dolna Kabda Tırgovişte
217. Aşağı Keçeliler Dolna Kozarevo
218. Aşağı Koca Ömer Samodiva Kırcali
219. Aşağı Köy Dolentsi Kırcali
220. Aşağı Musa Bey Dolni İzvor H.Oğlu Pazarcik
221. Aşağı Orman(Orman) Laskerova Cumai Bala(Blagoevgrad)
222. Aşağı Rahova Dolna Orehovitsa Veliko Tirnovo/Yukarı Rahova (Gorna Orehovitsa)
223. Aşağı Rahova Dolna Rehovo Silistra/Tutrakan
224. Aşağı Dere Köy Sokolovtsi Smolyan(Smolyan)
225. Aşağı Karalar Dolna Krepost Kırcali
226. Aşağı Mahalle Dolna Mahalla Silistra
227. Aşağı Sahrane Dolna Sahrane Stara Zagora(Kızankık)
228. Aşağı Turgan Dolna Turgan Rodamir
229. Aşağı Übrü Eren Dolna Seltsi Kırcali
230. Aşağı-Singarya Jostovo,Hacıdimovo Cumai Bala
231. Aşağı-Voden Dolni-Voden Plovdiv
232. Aşaklı Borisovo Yanbol(Yambol)
233. Aşarı Köy Desetkari Kırcali
234. Aşık Ova Pevets Tirgoviste(Tırgovişte)
235. Aşık Sinekli Sveti Kirilovo (Kirilovo) Stara Zagora
236. Aşıklar Lübliçevo Tirgoviste
237. Aşıklar Pesnopoy Kırcali/Eğri Dere(Ardino)
238. Aşıklar Pevtsite Plovdiv
239. Aşıklar Rani List Kırcali
240. Aşıklar Samuil Hezar Grad(Razgrad)
241. Aşıklı Gorno Graişte (Kınçevo) Stara Zagora/Kazanlık
242. Aşlıca Prisad H.Oğlu Pazarcik
243. At Alan Konçe Kırcali
244. At Koru Savoski Köstendil (Küstendil)
245. At Köy Konevo Hezargrat
246. Atanas Köy Atanasova Burgaz
247. Atlar Jrebçevo İslimiye(Sliven)
248. Atlar Sıedinenie Tirgoviste(Tırgovişte)
249. Atlı Drajevo Yanbol (Yanbol)
250. Atlı Oğlu Konovo İslimye
251. Atmacalar Sokolino Kırcali
252. Avanlar Bir Türk Köyü Gerlovo
253. Avcı Doğancı Lovets Stara Zagora
254. Avdalar Lovets Tirgoviste
255. Avdalar Zayçari İslimye (Sliven)
256. Avlan Dere Haskovo (Haskovo)
257. Avlan Köy Stara Reçka Tirgoviste
258. Avlu Köy Jivkovo Sofya/İhtiman
259. Avrat Alan Koprivtitsa Sofya
260. Ay Demir Silistra Silistra
261. Ay Doğdu İskra Silistra
262. Ay Doğdu İzgrev Sumen
263. Ay Doğdu Zvezdel Silistra
264. Ay Durmuş Zornitsa Haskovo
265. Ay Kulak Meçe Uho Kırcali
266. Ay Orman Polyana H.Oğlu Pazarcik
267. Ayazlar Svetlen Tirgoviste
268. Ayazma Voditsi Varna
269. Aydın Bey Svetlik H.O.Pazarcik
270. Aydın Köy Aydinovo Plovdiv(Plovdiv)
271. Aydın Köy Meçovo E:Cuma
272. Aydın Ova İsperihovo Tatar Pazarcik(Pazarcik)
273. Aydınlar Svetlina Haskovo
274. Aydınlı Zora Stara Zagora
275. Aydos Aytos Burgaz
276. Aygır Dere Jrebevo Smolyan(Smolyan)
277. Aygır Köy Piştigovo Tatar Pazarcik(Pazarcik)
278. Ayı Orman Stefanovo H.O.Pazarcik
279. Ayıcı Oğlu Yeri Bilinmiyor
280. Ayladın(Alaeddin) Bistra Tirgoviste
281. Ayran Mitenitsa Plovdiv(Plovdiv)
282. Ayran Orizari Plovdiv
283. Ayran(Ayran Köy) Mleçen Varna
284. Ayva Altı Pod Ayva Razgrad
285. Ayvacık Plovdiv/Koyuntepe
286. Ayvacık Dülevo Burgaz
287. Ayvacık Dülevo Tatar Pazarcik/Otluk Köy
288. Ayvacık Dülina Varna
289. Ayvacık Dülitsa Krca Ai
290. Ayvacık Pançevo Kırcali
291. Ayvacık Zvezda Burgaz
292. Ayvacık Dere Köy Dülevo Burgaz
293. Ayvalık Blagun Kırcali
294. Ayvat Köy Malık Zvenimir Silistra
295. Ayvaz Baba Yeri Bilinmiyor
296. Azap Köy Veselinovo Yanbol
297. Azaplar Polkovnik Dyakovo H.O.Pazarcik
298. Azaplar Skrivina Kırcali
299. Azaplı Karanovo Burgaz
300. Aziziye Teliş Pleven(Pleven)
301. Azmak Ludza Burgaz
302. Azmanlar Azmanite Gabrova(Gabrovo
303. Baba Nedelkovo Pernik
304. Baba Mahalle Baştino Stara Zagora
305. Babadağ Dobruca
306. Babalar Baştinovo Kırcali
307. Babalar-Yeni Mahalle Tatkovo Kırcali
308. Babası Oturdu Eğri Dere(Ardino)Kırcali
309. Bacalar Bedrovo Kırcali
310. Badarlı Vinitsa Plovdiv(Plovdiv)
311. Bağ Tarla Lozovo Burgaz
312. Bağlar(Ballar) Lozenets Burgaz
313. Bahadırlar Padrino Tirgoviste
314. Bahar (Baylar) Kolobir Silistra
315. Bahar Köy Polkovnik-Taslakov Silistra
316. Baharlar Bahasko Kırcali
317. Bahaslı Dunavitsi Stara Zagora
318. Bahçalar Gradinka Tirgoviste/Omurtagı
319. Bahşişler(Bahşışlar Drinovo Tirgoviste/Pop Köy(Popovo
320. Bakacık Medevtsi Kırcali
321. Bakiler Doborsko Kırcali
322. Bakılır Bakalite Kırcali
323. Bal Pınar Yenice Veya Yenice Bal Pınar Medoveve Razgrat
324. Balâ Burgaz Gorna Kula Kırcali
325. Balaban Yagodina Smolyan(Smolyan)
326. Balaban Mahalle Vetrintsi Veliko Tirnovo
327. Balabanlar Razdeltsi Tirgoviste
328. Balabanlar Zlatoklas Silistra
329. Balabanlar /Balabanlı Balabanovo Kırcali
330. Balabanlı Edrovo Stara Zagora
331. Balabanlı Edrovo Stara Zagora
332. Balabanlı Gorazd Rusçuk(Ruse)
333. Balabanlı Velikan Haskovo
334. Balca Medovitsa Kırcali
335. Balcı Bük Meden Buk Kırcali
336. Balcı Köy Medova Burgaz
337. Balcı Omur Medovina Tirgoviste
338. Balcı-Bölük Bir Türk Köyü Kırcali
339. Balcılar Medovo Stara Zagora
340. Balçık Balçık Hacı Oğlu Pazarcik
341. Baldır Köy (Bıldır) Tutrakanrsi Varna
342. Bali Efendi Knyajevo Sofya
343. Balık Ribino Kırcali
344. Balık Dere Ribnitsa Smolyan
345. Balıklı Ruda Stara Zagora
346. Balıklı Dere(Balaklı Riben Dol Smolyan
347. Ballı Pınar Meden Kladenets Yanbol
348. Ballıca Stojer Hacıoğlu Pazarcik
349. Ballıcalık Milino(Keremedin) Tirgoviste/Omurtag
350. Balpınar/Bal Bunlar Kubrat Razgrat
351. Balpınar-İlçesi Kubratska Okoliya Razgrat
352. Baltacı Yeni Köy Bradvari Silistra
353. Baltacılar Sekirovo Plovdiv
354. Balvan – Veliko Tirnovo
355. Baraklar Baratsi Kırcali
356. Baraklar Efreyter Bakalovo Hacıoğlu Pazarcik
357. Baraklı Orizare Burgaz
358. Baraklı Pryaporets Stara Zagora
359. Bardakçı Bırduçe Tatar Pazarcik
360. Barık Zavet Burgaz
361. Barma Borma -
362. Basarb Ova – Ruscuk
363. Baş Hasırcık Presentsi Tirgoviste
364. Baş Köy Jeravna İslimiye
365. Baş Ören Strainsko Kırcali
366. Baş Pınar Polkovnik Sveştaraovo Hacı Oğlu Pazarcik
367. Baş Saçlı Sadovitsa Kırcali
368. Baş Viran Yavorovo Kırcali
369. Başalı Pırvents Yanbol.
370. Başatlı Jrebino Yanbol
371. Başı Kır Glavinitsa Tatar Pazarcik
372. Başlar Pırvan Tirgoviste
373. Bata Kanlı Konstantinovets Stara Zagora
374. Batacık Bata Burgaz/Ah Yolu
375. Batak – Veliko Tırnovo/Sviştovi
376. Batak – Tatar Pazarcik
377. Batanlar Temelkovo Pernik
378. Batkun – Tatar Pazarcik
379. Bay Kocalar Baykovo Sumen
380. Baya Köy Dolno Ezerovo Burgaz
381. Bayaç Köy Bayaç Evo H.Oğlu Pazarcik
382. Bayasıllı Dunavtsi Stara Zagora
383. Bayhanlı Bir Türk Köyü Sofya
384. Bayır Mahalle Çukata Tırnovo
385. Bayır Mahalle Strımna Tırnovo
386. Bayır Yeni Mhalle Ritlina Burgaz
387. Baykal Beşli Boril Pleven
388. Bayraktar Mahalle Aleksandrovo Kutlu Viçe
389. Bayraktar Mahalle Pryaporets Kırcali
390. Bayram Alan Dobra Polyana Burgaz
391. Bayram Dere Prilep Burgaz
392. Bayram Köy Austa Kırcali
393. Bayram Pınar Feldfeber Dyankovo H.Oğlu Pazarcik
394. Bayramlı Köy Velik Dençe E:Cuma
395. Bederli Stefan Stambolovo Tırnovo
396. Bek Aşlı – İvaylov Gradortaköy
397. Bekçi Polyatsite Varna
398. Bekir Ağa Mahallesi Bosilek Kırcali
399. Bektaşlar(Beştaşlar Bektaşi Kırcali
400. Bel Gratçık Belo Gradçik Vidin
401. Belegler Bir Türk Köyü Gerl Ovo
402. Belene – Şumlu
403. Belenli Rıjenovo Haskovo
404. Benli Köy Kruşolak Tirgoviste
405. Beş Kuyucuk Peti Kladenetsi Tırnovo/Sviştovi
406. Beş Pınar Pet Kladenetsi Rusçuk
407. Beş Tepe Pet Mogili Sumen/Yenipazar
408. Beş Tepe Pet Mogoli İslimiye/Nova Zagora
409. Beşli Boril Rah Ova
410. Bey Alan Knyajeva Polyana Razgrat
411. Bey Köy Bolyarino Plovdiv
412. Bey Köy Golemantsi Haskovo
413. Bey Köy Karavelovo Yanbol/Kızılağaç
414. Bey Mahalle Gospodarevo Burgaz/Karapınar.
415. Bey Ova Karlovo Plovdiv/Karlı Ova
416. Bey Pınar Bolyarski -İzvor Haskovo
417. Bey Pınar Sredişte E:Zağra
418. Bey Vırbovka Vırbovka Veliko Tirnovo/Yukarı Rah Ova
419. Beyci Oğlu Bolyartsi Varna
420. Beygirli(Bekirli Konevo Sumen
421. Beyler Çiftlik Simeonovo Sofya
422. Beyli Mlada-Gvardiya Varna
423. Bezirgan Köy Kuptsite Kırcali
424. Bezirgan(Bazirgan Miletiç Plovdiv
425. Bezirgân-Köy Tıpçileştovo Tirgoviste
426. Biçerli Golyamo-Dryanovo Stara Zagora
427. Bilek Ahmet Mahlle(Bilek Mahalle Kitka Burgaz
428. Bitlice Staro-Selets İslimiye
429. Bıyıklı Bortsi Sumen
430. Bızın Rusçuk
431. Boğalı Bikovo İslimiye
432. Boğaz Prolom Plovdiv
433. Boğaz Bir Türk Köyü Sumen
434. Boğaz Dere Starplanina Burgaz
435. Boğaz Kesen Presyan Tirgoviste
436. Boğaz Kesen Proseçen Varna
437. Boğdanlı Snop H.O.Pazarcik
438. Bohçalar Kaolinovo Sumen
439. Bokluca Radoynovo Burgaz
440. Bolluksu Draganovetsi Tirgoviste
441. Borazan Trebaç Razgrad
442. Bosna Bulgaristanda Bir Köy -
443. Bostan “ “ Tirgoviste/Osmanpazarı.
444. Bostan Mahalle Bostanie Vidin
445. Bostancılar Bostantsi Kırcali
446. Boyacı Köy Bagra Kırcali
447. Boyacık – Yanbol
448. Boyacılar Bagryanka Kırcali
449. Boyacılar Peevsko Kırcali
450. Boyacılar Zvinitsa Burgaz
451. Boyalar Vişna Burgaz
452. Boz Ağaç Bryastovo Sliven
453. Boz Alan Orlino Pazarcik
454. Boz Doğancı Grudevo Stara Zagora
455. Boz Kırı Pişurka Kutlu Viçe
456. Boz Yurt Jinitsa H.O.Pazarcik
457. Bölücek Razdelna Stara Zagora
458. Buğdaylı Beloklas H.O.Pazarcik.
459. Buğdaylı Çamurlu Jjiten H.O.Pazarcik
460. Buhlar Buhovtsi E:Cuma
461. Bukak – Tirgoviste
462. Bulanık Mitnitsa Sumen
463. Bulgar Kosu – Tutrakan
464. Bulutlar Mıglene Kırcali
465. Bunaklı Kirilovo Haskovo
466. Burgaz Burgas Burgaz İli
467. Burgucu Gorno Aleksandrovo Sliven
468. Burgucu Köy Polyana Elhovo
469. Buranlar Edinakoztsi Sumen
470. Burhanlar Radan Voyvoda Sumen
471. Bursacık Brusino Kırcali
472. Buruncuk Prosenik Burgaz
473. Burunlu Peyçinovo Rusçuk
474. Burunsuz Malko-Borisovo Stara Zagora
475. Busmanlar – Novo Selo
476. Butan Veliko Veliko Tirnovo
477. Bükünceli(Bükürceli) Tserkovski Burgaz
478. Büyük -Ada Ostrovo Razgrat
479. Büyük -Boğdan Golem Razgrad
480. Büyük- Boyalık(Şarköy) Şarkovo Yanbol/Kızılağaç(Elhovo)
481. Büyük -Çamurlu Golyama-Smolnitsa H.O.Pazarcik
482. Büyük- Dere Plovdivtsi Smolyan
483. Büyük- Dere Kadınçe Erceli
484. Büyük- Dere Golyama-Bara Kırcali
485. Büyük -Dere Boruştitşa Stara Zagora
486. Büyük Dere Golyama Bara Kırcali
487. Büyük Dere Plovdivtsi Smolyan
488. Büyük- Erceli Dobrovolets Kırcali
489. Büyük- Hediyatlar Pod-Gorets Burgaz
490. Büyük- İp Dere Dragonovo Kırcali
491. Büyük- Kokarca Golem Porovets Razgrat
492. Büyük- Koru Köy Golyama Konare Plovdiv(Plovdiv)
493. Büyük- Köy Golemo Selo Köstendil
494. Büyük Köy Golemo Selo Stante Dimitrov
495. Büyük- Oba Golemo Selo Stara Zagora/Kazanlık
496. Büyük Örencik Krepost Haskovo(Haskova)
497. Büyük- Pınar Bistrets Burgaz/Karapınar(Gruovo)
498. Büyük- Tekkeler Golyama-Smolnitsa H.O.Pazarcik
499. Büyük- Yalılar Rusalya Tırnov
500. Büyük Yeni Köy Golemo Novo Tirgoviste/Pop Köy
501. Büyük-Derbent Golem-Dervent Yanbol/Kızılağaç(Elhovo)
502. Büyüklü(Bıyıklı Vinarsko Burgaz
503. Cabirler Planinets Kırcali
504. Cadı Göl Lübenovo .Zağra
505. Cafer Solnik Varna
506. Cafer Fakı Zahari Stoyanovo H.Oğlu Pazarcik /Tolbuhin
507. Caferçe Elena Haskovo/Harmanlı
508. Caferler Sevar Razgrad/Bal Pınar (Kubrat)
509. Caferli – Pazarcik)Otlukköy
510. Caferli Kiçevo Varna
511. Caferli Savin Razgrad
512. Caferli Üç Orman Trigortsi H.O.Pazarcik
513. Cambazlar Kaloyanets Stara Zagora
514. Cami Cedit Atik Srınsko Kırcaali
515. Cami Mahalle – Silistra
516. Can Başlı Duşinkovo Kırcaali
517. Can Kardaş Bratovo Burgaz
518. Canarlar Bir Türk Köyü Kırcali
519. Cebel (Şeyh-Cuma) Şeyh Cumaya Kırcaali
520. Cebel Ayvalı Gorsko Dülevo Kırcali
521. Cebil Oğulları Gledka Kırcaali/Mestanlı(Momcilgrad
522. Cebiller Planinets Kırcali
523. Celep Köprü Mostino Burgaz
524. Celepler Celepeko Kırcali
525. Celil Oğulları Dihanovtsi Kırcali
526. Celiller Pravdo Lüb Kırcali
527. Cembek Mahalle Nikolaevo Kutlu Viçe(Mihaylov Grad
528. Cemeren Gabır Burgaz
529. Cerman – Köstendil
530. Cevizli Oreşak Varna
531. Cevizli Kalfa Miladinovtsi Tirgoviste
532. Cin Koca Cinot Yanbol
533. Cin Ovo Cinovo İsliven
534. Civel Nikola Kozlevo Sumen /Yenipazar(Novi Pazar)
535. Civirli Dragovo Burgaz
536. Cizdar Köy Dobrina Varna
537. Cizdar Köy Pripek Varna
538. Cızlar Köyü Dobrina Varna
539. Corno Jernov Pleven
540. Cuma İ Balâ Gorna Cumaya(Blagoevgrad İl Merkezi
541. Cuma Köy Sboreno Kırcali
542. Cumalı Haci Morinovo Burgaz/Karin Abat
543. Cumalı Jitosuyat Burgaz
544. Cumalı Sborişte İslimiye
545. Cumaya Sbor Tatar Pazarcik(Pazarcik)
546. Cumaya Köy Sborsko Burgaz
547. Cumaya Köy Sborino Kırcali
548. Curanlı Kalitinovo Stara Zagora
549. Çadırlı Sennik Gabrova/Selvi
550. Çakal Köy Çakallarovo Kırcali
551. Çakallar Çalatsi Kırcali
552. Çakallar Donkino (Çakalite) Gabrova
553. Çakallar İskra Gabrova
554. Çakarcı Gradina Plovdiv(Plovdiv)
555. Çakıl Köy Güney Bulgaristan Da Türk Köyü
556. Çakırca Vrançantsi H.O.Pazarcik
557. Çakırlar Yasno Pole Plovdiv
558. Çakmaklar Çakmatsi Kırcali
559. Çal Cedit Çal Kırcali
560. Çalgıcı Köy(Çalıcı Köy) Svirçevo Tirgoviste/Omurtagı
561. Çalı Kavak Riş Sumen/Preslav
562. Çalı Köy Stari Çal Kırcali
563. Çalı Mahalle Dıbravino Varna
564. Çalıklar Trınitsa Varna
565. Çam Çiftlik Borovo Cumai Balâ (Blagoevgrad)
566. Çam Dere Borov Dol Sliven
567. Çam Dere Karamanlar Borovsko Kırcali
568. Çamcağız Borika Sofya
569. Çamlıca Boroviha Smolyan
570. Çamurlu Çamurna Komunari / Yada Murna Varna
571. Çamurlu Dinevo Haskovo
572. Çamurlu Kalino Sumen
573. Çamurlu Malkara Smolnitsah.O.Pazarcik.
574. Çamurlu Köy Kalnişte Tirgovistes
575. Çamurlu. Şişmanovo Sofya
576. Çanakçı Dolna Paniçarevo Stara Zagora
577. Çanakçı Krasen Dol Sumen/Yeni Pazar
578. Çanakçı Paniçkovo Kırcali
579. Çanakçı Rozovo (Çanakçi Evo TatarPazarcik/Peştere
580. Çanakçı Staro Paniçerovo Burgaz
581. Çanakçı Yagoda Stara Zagora
582. Çanakçı(Yukarı Çanakçı) Gorno Paniçerovo Stara Zagora
583. Çanakçık Manuşevtsi Stara Zagora
584. Çanakçılar Paniçare Silistra
585. Çanakçılar Paniçino Tirgoviste
586. Çangallı(Çandır) Svetulka Kırcali
587. Çangarlı Zvıniçevo Tatar Pazarcik
588. Çangır Dere Çepintsi Smolyan
589. Çanlar Zvınets Varna
590. Çanlı Malko Veliko Tirnovo Stara Zagora
591. Çardak Bılgarski Çardak Plovdiv
592. Çatak Preseka Köstendil
593. Çatak Tiça Şumen
594. Çataklar(Çitak) Çitaşko Kırcali
595. Çatal Dere Razsoha Veliko Tirnovo
596. Çatal Tepe Elhovo Stara Zagora
597. Çatallar Batova H.O.Pazarcik
598. Çatallar Tsar Krum Sumen
599. Çatma Levski Varna
600. Çatmı Bosilkovtsi Rusçuk
601. Çavaklar Telçarka Kırcali
602. Çavdar Mahalle Çavdartsa Smolyan
603. Çavdarlık Rıjitsa Burgaz
604. Çavla Köy Stamovo E.Zağrea
605. Çavuş Köy Genaral Kantarcievo Varna
606. Çavuş Köy Metodievo Sumen
607. Çavuş Mahalle Sofytsi Silistra
608. Çavuş Ova Metodievo Sumen
609. Çavuş Ova Tsenovo Pleven
610. Çavuş Tepe Stake Dimitrov(Dupnitsa) Köstendil
611. Çavuşlar(Çavuşlu) Güney Bulgaristanda Bir Köy
612. Çayak Çayka Varna
613. Çayır Çerniçino Kırcali
614. Çayır Teodosievo Veliko Tirnovo/Yukarı Rahova(Gorno Oryahovo)
615. Çayır Harman Genaral Kolevo Tolbuhin(Hacıoğlu Pazarcik)
616. Çayır Mahalle Hitovo Tolbuhin
617. Çayır-Dere Bir Türk Köyü Sumen
618. Çayır-Köy Bir Türk Köyü Şeraniçko
619. Çayırlı Göl Reçnitsa Senokos
620. Çekan Çekanets -
621. Çekendin(Çikendin Lilyak Tirgoviste
622. Çekirdekli Kostilkovo Kırcali
623. Çelebi Köy Gospodinovo Varna
624. Çelebi Köy Sini Rid Burgaz
625. Çeli Köy Yarebiçno Tirgoviste
626. Çelikler (Çilik Çelik Çilik Kırcali
627. Çelikli Stomanevo Smolyan(Smolyan)
628. Çelikli Stomantsi Kırcali
629. Çeltikçi Orizovo Stara Zagora
630. Çenge Asparuhovo Varna
631. Çengel Div Dedevo Sumen
632. Çepelce Planintsa Burgaz
633. Çepelli Çepelare Plovdiv
634. Çepine Çepino Tatar Pazacık
635. Çepinli Çepintsi Sofya
636. Çerçelen Dıbovan Plovdiv
637. Çeren Bir Türk Köyü -
638. Çerençe Çerença Sumen
639. Çergenli ,Çerkenli Çerganovo Stara Zagora
640. Çeri Başlar Voyvodenets Haskovo
641. Çerkeşli Ferdinandovo Siliven
642. Çerkeşli Slavyantsi Burgaz
643. Çerkez Köy Aleksandrovo Sumen
644. Çeşme Mahalle Çeşma Veliko Tirnovo
645. Çeşnegir Sadovo Plovdiv/Istanimaka(Asenovgrad)
646. Çeşnegir Yeni Mahalle Çeşnegirovo Plovdiv
647. Çıfıt Kuyusu Yovkovo H.O.Pazarcik
648. Çiftlik Dırjaven E:Zağra
649. Çiftlik Lovni Dol Gabrova/Selvi(Sevlievo)
650. Çiftlik Radevo İslimiye(Sliven)
651. Çiftlik Zbor Kırcali
652. Çiftlik Mahalle Bilka Burgaz
653. Çıkancı Bir Türk Köyü
654. Çıkarcı Tsarsko-Selo E:Zağra/Çirpan
655. Çıkrıkçılar Malko-Çerkovna E:Cuma
656. Çıkrıkçılar Petrino Tirgoviste
657. Çilingir Mahalle Klüçevo Kırcali
658. Çillerçiren Yarebitsa Silistra
659. Çımalı Mığlen Burgaz
660. Çıracı Borovo Stara Zagora
661. Çiren – Vraca(Vratsa)
662. Çirik Çirikovo -
663. Çirmen Çirmen Haskovo /Svilen-grad
664. Çirpan Çirpan Stara Zagora
665. Çırpılı Klimentinovo Plovdiv
666. Çit-Ak Bela-Reka Plovdiv/Hacı İlyas(Pırvo May)
667. Çit-Ak Tiça İslimiyekazan(Kotel)
668. Çit-Ak İ Atik Star -Çitak Kırcali
669. Çit-Ak İ Cedit Nov-Çitak Kırcali
670. Çit-Ak Vadisi Çitaşko Kırcali
671. Çit-Aklar Gorno Voyodino Haskovo
672. Çit-Aklar Gorno Voyvo Haskovo
673. Çıtalı Ploska Mogila Stara Zagora
674. Çoba – Plovdiv
675. Çoban Pastirtsi Smolyan(Smolyan)
676. Çoban Köy Gorni-Çobanka Veliko Tirnovo
677. Çoban Kuyusu Pastir H.O.Pazarcik
678. Çoban Nasuh Zagoriçe Sumen
679. Çobanlar – Burgaz
680. Çoban-Mahalle Bir Türk Köyü Sumen
681. Çok Oba – Sliven
682. Çolak-Ova Yavorovo Stara Zagora
683. Çomakoğlu Çumakovtsi Bela-Slatina
684. Çorbacılar Çorbaciysko Kırcali
685. Çorlu Çorlovo Lom
686. Çökek Kitka Varna
687. Çömlek Köy Botevo Yanbol
688. Çubuklu Lulitsa Sliven
689. Çufallar Tıkaç Sumen
690. Çuha Suşino Sumen
691. Çukur Alan Nizka-Polyana Sliven
692. Çukur Köy Çukarovo Yanbol
693. Çukur Köy Yasenkovo Sumen
694. Çukur Köy Zabırdo Smolyan(Smolyan)
695. Çukurlu Pesnopoy Plovdiv/Karlıova
696. Çukur-Ova Gabra Sofya
697. Çukur-Ova Trapişte Razgrad
698. Çulfa Suşina Sumen
699. Çulfalar Tıkaç Sumen
700. Çulluk Graf-İgnatievo Plovdiv
701. Çunguruz – Vidin
702. Dağ Çiftlik Dobrotino Cuma İbâlâ(Blagoevgrad)
703. Dağ Erik Gors-Slivovo Gabrova/Selvi(Sevlievo)
704. Dağ Harman Svobodinovo Kırcali
705. Dağ Köy Gorsko-Selo Tirgoviste(Tırgovişte)
706. Dağ Köy Gorsko-Selo Tirgoviste/Tırgovişte
707. Dağ Mahalle Balkan Kırcali
708. Dağ Yeni Lübnen Pop Köy(Popovo)
709. Dağlar-Başı Bir Türk Köyü Sumen
710. Dalakça Kosturino Sumen
711. Dalar Göz Rujitsa Şumen
712. Dalgaç Dılgaç Tirgoviste
713. Dallıca Çubrika Kırcali
714. Dam Ada Zagrad Silistra
715. Damar Göz Jilino Sumen
716. Damlalı Ehatlar Dolno-Staveykovtsi Varna
717. Damlalı Orta Sredno-Salveykovtsi Varna
718. Dana Göz Yunets Varna
719. Danişmentli Bir Türk Köyü
720. Dar Köy Nadarovo Tirgoviste
721. Dar Yeni Lübnen Tirgoviste
722. Darı Dere Zlato-Grad Smolyan(Smolyan)
723. Darı Dere İlçesi – Smolyan
724. Datlar – Haskovo
725. Davulcular Gusla Sumen
726. Davulcular Padina Silistra
727. Davut-Beyli Zlatinitsa Yanbol
728. Davutlar Davitovo E:Cuma
729. Davutlar Davitovo Silistra
730. Davutlu Kableşkovo Burgaz/Ah Yolu
731. Davut-Ova Davitkovo Kırcali
732. Daydır – Bulgaristan Da Bir Türk Köyü
733. Dede-Bal Dedintsi Veliko Tirnovo
734. Dede-Köy Dobri-Dol Varna
735. Dede-Köy Dyadovo İslimiye
736. Dede-Köy Dyadovsko Kırcali
737. Dedeler Dedets Kırcali
738. Dedeler Dyadovitsi Kırcali
739. Dede-Mahalle Dedina Veliko Tirnovo
740. Değirmenciler Vodeniçarsko Kırcali
741. Değirmen-Dere Gavrailovo İslimiye
742. Değirmen-Dere Jerka Kırcali
743. Değirmen-Dere Melnitsa Yanbol
744. Değirmen-Dere Pırvenets Plovdiv
745. Değirmen-Köy Vodeniçare Yanbol
746. Değirmen-Mahalle Vodeniçare Yanbol
747. Değirmen-Viran Podrumçe Stara Zagora
748. Değnekler Miladinovtsi H.O.Pazarcik.
749. Deli-Ahat Kovil Kırcali
750. Deli-Binleri Yazdaç Stara Zagora
751. Deliciler Bojak Kırcali
752. Deli-Gözler-Gâvuroğlu(Sevdalım) Sevdalima Kırcali
753. Deli-Hüseyin-Mahalle Golyama-Delçevo Varna
754. Deli-Ormanlar Vladimirovo H.O.Pazarcik
755. Deli-Sülü Dragomirovo Veliko Tirnovo
756. Deli-Yusuf-Kuyusu Loznitsa H.O.Pazarcik
757. Deli-Yusuflar Krasnogor Silistra
758. Delne-Bey-Köy Semtemvriytsi H.O.Pazarcik
759. Delveler Devino Kırcali
760. Demirci-Köy Jelyazno Plovdiv
761. Demirci-Köy Lilkovo Plovdiv
762. Demirci-Köy Strahilitsa Sumen
763. Demirciler Jelezari Kırcali
764. Demirciler Jelazaritsi Tirgoviste/Osmanpazarı(Omurtag)
765. Demirciler Jelezkovets Razgrad
766. Demirciler Kovaçevets Tirgoviste
767. Demirciler Kovaçevitsa Cumai Bala/Nevrokop (Gotse-Delcev)
768. Demirciler Kovoçevo Pazarcik
769. Demirciler Kovaçevtsi Pernik
770. Demirciler Kovoçitsa Kutlu-Viçe (Mihaiov-Grad) Lom
771. Demirciler Moravitsa Tirgoviste
772. Demirciler Novo-Jelezari Plovdiv(Plovdiv)
773. Demirciler Staro-Jelezari Plovdiv
774. Demircili Kamen İslimye
775. Demirdeş Jelyazovo Burgaz
776. Demir-Dişli Nayden-Gerovo Plovdiv
777. Demir-Hanlı Jelez Sumen
778. Demir-Hisar Bir Türk Köyü
779. Demir-Kapı Jelezni-Vrata İslimiye
780. Demir-Köy Jelezartsi Veliko Tirnovo
781. Demir-Köy Perunika Kırcali
782. Demirler Jelezino Kırcali
783. Deniz-Koyluç Moryantsi Kırcali
784. Deniz-Köy Koşuta Varna
785. Denizler Krasino Kırcali
786. Denizler Morsko Burgaz
787. Denizler Varnentsi Silistra
788. Derbent İzvorsko Varna
789. Derbent Prolaz Tirgoviste
790. Derbent Zmeyovo Stara Zagora
791. Derbent(Yeni Mahalle) Debır Plovdiv
792. Derbent-Dere Prohod Burgaz
793. Dere Dolets Tirgoviste
794. Dere-Başı Sladko-Dum Kırcali
795. Derecik-Köy Debrıştitsa Pazarcik
796. Dere-Harman Dolno-Virşilo Pazarcik
797. Dere-Köy – Haskovo
798. Dere-Köy Canka Kırcali
799. Dere-Köy Beli-Dol Kırcali
800. Dere-Köy Golyamo-Dolyane Tirgoviste
801. Dere-Köy Konstantinovo Varna
802. Dere-Köy Kos Kırcali
803. Dere-Köy Kostena-Reka Sumen
804. Dere-Köy Malko-Dolyane Tirgoviste
805. Dere-Köy Petrov-Dol Varna
806. Dere-Köy Potoçe Kırcali
807. Dere-Köy Poroyna Plovdiv
808. Dere-Köy Reçitsa Burgaz
809. Dere-Köy Struyno Sumen
810. Dere-Köy Voden Yanbol
811. Dereli Bogdan Plovdiv
812. Dereli Gorna-Rozitsa Gabrova/Selvi(Sevlievo)
813. Dere-Mahalle Dolets Silistra
814. Dere-Mahalle Dolna-Krepost Kırcali
815. Dere-Mahalle Malık-Voden Yanbol
816. Dere-Müsellim Lozenitsa Cuma İ Bali (Blagoevgrad)
817. Dericiler Kojari Smolyan
818. Dermanlar Dermantsi Lofça/Lukovit
819. Derviş İzgrev Pleven
820. Derviş-Mahalle Krumovo Kutlu-Viçe
821. Derviş-Müslim Deteline Varna
822. Derviş-Tepe Dervişka-Mogila Haskovo
823. Desteci(Testeci) Jitnitsa Varna
824. Desteci-Köy Jitnitsa Veliko Tirnovo
825. Deveci-Köy Dobrin H:O:Pazarcik
826. Deve-Dere Kamilski-Dol Kırcali
827. Devene – Vraca(Vratsa)
828. Devne Devnya Varna/Piri-Adi(Provadiya)
829. Devren Zmeyovo Stara Zagora
830. Dikence-Tikence Graniçar Burgaz
831. Dikenlik (Tekenlik) Trınak Burgaz
832. Dikili-Cafer Golyam Devesi Kırcali
833. Dikili-Haluren Devesilitsa Kırcali
834. Dikili-Kayınlık Devesilovo Kırcali
835. Dikili-Kayrak Malık Devesil Kırcali
836. Dikili-Taş Pobit Kamık Razgrad
837. Dikili-Taşlar Stılpişte,Meçka Rusçuk
838. Diksan-Mahalle Orlyane Lofça(Loveç)
839. Dilciler Gradets Nova Zagora
840. Dinekli Lozen Haskovo/Mustafa Paşa
841. Dıngırlar Dıngovo Kırcali
842. Dink-Mahalle Dink Plovdiv
843. Dipsiz-Göl Ezerovo Plovdiv/Borisov-Grad
844. Dipsiz-Höyük Dibsizka-Mogila İslimye/Nova Zagora
845. Dırabollar Ravna-Selo Tirgoviste
846. Diren-Ova Dryanovo Gabrovo
847. Diren-Ufça Drenovets Vidin
848. Diş Budak ( Duş Tubak) Yasenovets Razgrad
849. Diş-Budak Osenovo Varna
850. Diş-Budak Polkovnik-Savovo H.O.Pazarcik
851. Dobrucalar Dobrotitsa Tirgoviste
852. Doğan Ova Malo-Konare Pazarcik
853. Doğan Yuvası Sokolovo Tolbuhin
854. Doğanca Çalıkovi Plovdiv
855. Doğanca Sokolovo Burgaz
856. Doğanca(Doğancı) Sokolitsa Plovdiv
857. Doğanca(Doğancı) Bir Türk Köyü
858. Doğancı Duvanli Plovdiv
859. Doğancıklı Benkovski Stara Zagora
860. Doğancı-Köy Sokolentsi Kırcali
861. Doğancıl Osen Stara Zagora
862. Doğancılar Sokolartsi Sliven/Bela-Slatina
863. Doğancılar Sokolyane Kırcali
864. Doğancılar Paisevo Silistra
865. Doğancılar Bir Türk Köyü
866. Doğancı-Mahmut Bir Türk Köyü
867. Doğan-Kaya Sokolets Burgaz
868. Doğanlar Yastrebinp Tirgoviste
869. Doğanlı Duvanli
870. Doğan-Ova – Sofya/Yeni Köy(Novo-Selo)
871. Doğan-Ova Malko Konere Pazarcik
872. Doğrular Pravda Silistra
873. Doğuca Zornitsa Varna
874. Dokuz-Ek Devetintsi Burgaz
875. Dolaplar Dolapite Rusçuk
876. Dolaştır Zagrejden Smolyan
877. Domuzluk Bir Türk Köyü Sumen
878. Domuz-Orman Mirolübovo Burgaz
879. Dongurlar Zornitsa Kırcali
880. Doruklu Provdino Yanbol
881. Doruklu Praventsi Sumen
882. Dorutlar Stan Silistra
883. Dorutlu Pravişte Plovdiv
884. Dospat Smolyan Smolyan/Devin
885. Doymuşlar Osetenovo Stara Zagora
886. Doymuşlar Sitovo Silistra
887. Doyranlar Doyrentsi Lofça
888. Doyranlar Doyrentsi Kırcali
889. Doyranlar Doyrentsi Sumen
890. Doyuranlar Doyrensko Kırcali
891. Dökmen Leyarovo Yanbol
892. Dörmete Lipets Smolyan
893. Dumanlı Tseretelovo Plovdiv
894. Dupniçe Dupnitsa
895. Dura-Beyler Sinçets Kırcali
896. Dura-Bolu Ravno-Selo
897. Duraç – Razgrad/Kemaller(İsperih
898. Durağan Drugan Sofya
899. Durak-Köy Boyan-Botove Haskovo
900. Durak-Kulak Blatnitsa H.O.Pazarcik
901. Duraklar Genaral Tsonkovo Silistra
902. Duraklar Stanets Tirgoviste
903. Dur-Ali Stoykovo Haskovo
904. Duran Ludo-Gortsi Razgrad
905. Duran-Köy Stoynovo Tirgoviste
906. Duranlar Belgun H:O:Pazarcik
907. Duranlar Çekantsi Tirgoviste
908. Durarca-Köy(Duracak) Stanyantsi Sumen
909. Durat-Yeni-Mahalle Stoevo Plovdiv
910. Durbalı-Köy Tsarevets Kırcali
911. Dur-Hanlar Sipey Kırcali
912. Durlar Durovtsi Veliko Tirnovo
913. Durmuş Lozevo Sumen
914. Dursun-Köy Zdravets Razgrad
915. Dursunlu-Tursunlu Samoilovo İslimye
916. Dutlu Çerniçevo Kırcali
917. Dutluca-Tekke-Bolu(Tutluca918. Tekke-Bolu) Kaloyanovo İslimye
919. Düdükçeli Svirkovo Haskovo
920. Düğüncüler Svatbare Kırcali
921. Dülger Kruşa Varna
922. Dülgerli Dülgeri Burgaz
923. Dülger-Mahalle Zidari Tirgoviste
924. Düşük-Dere Vodni Pad Smolyan
925. Düz-Bayır Bir Türk Köyü Sumen
926. Düzlük Bir Türk Köyü Sumen
927. Düz-Meşe Ravnovo Veliko Tirnovo
928. Edil-Oğullar Edil Kırcaali
929. Edir-Hanlı Çobanka Kırcaali
930. Efras-Keçiler Gorno -Kozarevo Tirgoviste
931. Efras-Kestane Dolno Novkovo Tirgoviste
932. Eğri-Bucak Kıtino Kırcaali
933. Eğri-Dere Ardino Kırcaali
934. Eğri-Dere Kriva-Reka Sumen
935. Eğri-Palanga Bulgaristanda Eski Bir Türk Kasabası
936. Ekincek Silistra Silistra
937. Ekincik Posev H.Oğlu Pazarcik
938. Ekizce Benkovski Sumen
939. Ekizce Bliznets İslimye
940. El-Candıra-İl Candıra Kırcaali /Eğri Dere
941. Elciler Jinzifovo Kırcaali
942. Eleç Dobro-Gled Varna
943. Elekçe Trakiets Haskova (Haskovo
944. Elemenli Sitovo Yanbol
945. Elesçe Trakiets Haskovo
946. Eles-Fakı(İlyas Fakı Dobroplodno Varna
947. Eli-Bey Pçelarovo H.O.Pazarcik
948. Elif-Köy Novi Pazar Yeni Pazar
949. Eller Stambolovo Haskovo
950. Ellezler İliyno Tirgoviste
951. Elma-Çukur Yamino Kırcaali
952. Elma-Dere Yabılkovo Burgaz
953. Elmalı-Kebir Yabılkovets Kırcaali
954. Elvan-Bey Çiftliği Osmanlı Çiftliği. Güney Bulgaristanda Bir Yer Adı
955. Elvasan-Karalar Panayot-Hitovo Tirgoviste
956. Emberler Kliment Sumen
957. Emine Emona Burgaz
958. Emir Gazi Krakra Varna
959. Emir Gazi(Murgazlı Yantra Veliko Tirnovo/Yukarı Rahova (Gorna-Orehovitsa)
960. Emir-Köy Emirsko Burgaz
961. Emir-Köy Suho-Dol Silistra
962. Emirler Boil Silistra
963. Emirler Dobromirtsi Kırcaali
964. Emirler Genaral-Kiselovo Varna
965. Emirler Geneovo Kırcaali
966. Emirler Kalina H.O.Pazarcik
967. Emirler Knezovo Kırcaali
968. Emirler Markovo Varna
969. Emirler Povelya Veliko Tirnovo
970. Emirler Şoptsi Kırcaali
971. Emirli Bolyarsko Yanbol
972. Emir-Oğlu Çistovo Veliko Tirnovo
973. Emir-Oğullar Vojdovo Kırcaali
974. Emir-Oğullar Glavatartsi Kırcaali
975. Enbiya-Sakallı Naum H.O.Pazarcik
976. Enişte Zetovo Stara Zagora
977. Ercek Ahrensko Kırcaali
978. Erci Gradina Razgrad
979. Erci Zementsi H.O.Pazarcik
980. Ercil Bir Türk Köyü Kırcali
981. Erden Kutlu-Viçe-Mihaylovgrad Montana
982. Er-Doğanlı İzgrev İslimye
983. Er-Doğanlı Orlovets Veliko Tirnovo
984. Ereğli Kırcali / Eğridere (Ardino)
985. Ereğli Smilets TatarPazarcik/Otluk-Köy (Panagürişte)
986. Erekli Şipok Kırcali
987. Eresiller Snegovo Burgaz
988. Eres-Ova Vresovo Burgaz
989. Ereviş Tirgoviste (Tırgovişte) /Omurtagı (Omurtag)
990. Erikli İrali Burgaz
991. Erikli Kukuryak Kırcali
992. Erikli Slivak Sumen
993. Erikli Slivka Smolyan(Smolyan)
994. Erkeç Koziçino Burgaz
995. Er-Köprü Mostovo Plovdiv(Plovdiv)
996. Ermenli Dragaş-Voyvoda Plovdiv(Plovdiv)
997. Esetli Momçilovo Varna
998. Esirli Blatets İslimye
999. Eski-Arnavutlar Staroselets Varna
1000. Eski-Balabanlar Vazovo Hezar Grad
1001. Eski-Dere Stara-Reka Plovdiv
1002. Eski-Derviş Stara-Oryahovo Varna
1003. Eski-İstanbolluk Preslav Sumen
1004. Eski-Köy Stara – Selo Haskovo
1005. Eski-Köy Stara -Selo Vraca
1006. Eski-Köy Stara –Seltsi Pleven(Pleven)
1007. Eski-Köy Vehtovo Sumen
1008. Eskiler Vehtino Smolyan(Smolyan)
1009. Eski-Mahalle Stara -Selişte Hezar Grad
1010. Eski-Paslı Lıka Burgaz
1011. Eski-Yeni-Köy Stara –Novo-Selo Plovdiv
1012. Eski-Zağra Stara-Zagora Stara-Zagora
1013. Esmerli Murgovo Kırcali
1014. Esse-Beyli Pçela Yan-Bolu
1015. Eşekçi Nikolaevo Stara Zagora
1016. Evciler Sredno-Graişte Stara Zagora
1017. Evciler Ravna-Gora Haskovo
1018. Evlekler Lyahovo H.O.Pazarcik
1019. Evren-Köy Avren Kırcali
1020. Evrenler Kandilka Kırcali
1021. Evrenli Jeleznik Burgaz
1022. Ezedenli Kıklitsa Kırcali
1023. Ezerce Ezerets Razgrad
1024. Ezi-Bey Paskalevo H.O.Pazarcik
1025. Fakı Fakiya Burgaz
1026. Fakı-Pınar Çubrika Kırcali
1027. Farfarlar Veslets Kırcali
1028. Felekler Nebeska Kırcali
1029. Ferhatlar Delçevo Razgrad
1030. Fethi-Köy Hrabrovo Varna
1031. Fıçıcılar Bir Türk Köyü Sumen
1032. Fida-Bey Velçovo Veliko Tirnovo(Veliko-Tırnovo)
1033. Plovdiv Filipopol Plovdiv Plovdiv İli
1034. Fındacık Şimnatitsa Kırcali
1035. Fındıcak Leştak Smolyan
1036. Fındıkçık Lyaskovo Kırcali
1037. Fındıklı Leşnikovo Haskovo
1038. Fındıklı Lyaskovo Burgaz
1039. Fındıklı Lyaskovo Stara Zagora
1040. Fındıklı Lyaskovo H.O.Pazarcik
1041. Fındıklı Şkorpilovtsi Varna
1042. Fındıklı(Pındıklı) Vasil-Levski) Silistra
1043. Fındıklı(Pındıklı) Tervel Yanbol
1044. Firuzlu Ovçepoltsi Tatar Pazarcik
1045. Fren-Köy Dıb Kırcali
1046. Furladan Bir Türk Köyü H.O.Pazarcik
1047. Fübeller Elenovo Tirgoviste
1048. Gacallar(Gacullar) Malinka Gabrova
1049. Gag-Ova Gagovo Tirgoviste
1050. Gaipler Kaybilâre-Strança Yanbol
1051. Garipçe Krapets H.O.Pazarcik
1052. Gâvur-Dere-Hoca Penkovtsi Kırcali
1053. Gâvur-Köy Gurkovo H.O.Pazarcik
1054. Gâvur-Söğütçük Bılgareevo H.O.Pazarcik
1055. Gazi-Canlar Kaziçane Sofya
1056. Gazi-Oğullar Bogorov-Dol Kırcali
1057. Gebece Belovo Varna
1058. Gebeş Krivini Varna
1059. Geçit- Köse Lüti-Brod Vraca
1060. Gedikler Brayagovets Kırcali
1061. Gedikli Çelnik Yanbol
1062. Gelembe Bir Türk Köyü Sofya
1063. Gelincik Dimitr-Ganevo H.O.Pazarcik
1064. Genç-Ali Mladovo İslimye
1065. Geniş Dağ Şiroka Planina Belogradçik
1066. Gerdeli Nevestino Burgaz
1067. Gerdeme Hlevovo Haskovo
1068. Gerdeme Pitovo İslimye/Nova Zagora
1069. Gerdeme Yasenovo Burgaz
1070. Gerdeme- Dere Reçitsa Burgaz
1071. Geren Bıbel Tirgoviste
1072. Gerge-Pınar Rosenovo Burgaz
1073. Gevrekler Kalimansi Varna
1074. Geyikçiler Rogaçevo H.O.Pazarcik
1075. Gigen Pleven/Niğbolu
1076. Gigen Mahalle Gigenska Mahla Pleven
1077. Giren Belozem Plovdiv
1078. Giy Orman Prolez H.O.Pazarcik
1079. Göceci Stan Sumen
1080. Göcekler Malino Kırcali
1081. Göcenler – Haskovo
1082. Göcenler Zaycer Burgaz
1083. Göç- Beyler Dobriç Yanbol
1084. Göç- Beyler Krupişte Razgrad(Razgrad)
1085. Göçiler Durumçe Kırcali
1086. Göçmenler Bejantsi Kırcali
1087. Göçürlü Brod Haskovo
1088. Gök Pala Mihailovo Stara Zagora
1089. Gökçe-Dölük(Dölök Bdintsi Varna
1090. Gökçe-Evren Podvis Burgaz
1091. Gökçe-Pınar Siv-Kladenets Kırcali
1092. Gökçe-Su Sinya Voda Razgrad
1093. Göklemez Usoyko Köstendil(Küstendil)
1094. Göklemezler Stremtsi Kırcali
1095. Göklemezler Dere Mahalle Stremovo Kırcali
1096. Göksü İle Yenice Köyü Birleşmiş. Bir Türk Köyü
1097. Göktepe Zvezdets Burgaz
1098. Gök-Viran Kırcali
1099. Gölcük General-Geşevo Kırcali
1100. Gölcük Lebed Kırcali
1101. Göl-Çiftlik Blatino Köstendil
1102. Göle-Köy Zasmyano Varna
1103. Göl-Kara-Ağaç Brestitsa H.O.Pazarcik
1104. Göl-Köy Lokvata Veliko Tirnovo
1105. Göller İz-Bul Sumen
1106. Göl-Pınar Bistrentsi Ruscuk
1107. Gönüllü Mahalle Lübenova-Mahala İslimye/Nova Zagora
1108. Göre Vidno H.O.Pazarcik
1109. Göreci Ognyanovo Sofya
1110. Görücü Preslaven Stara Zagora
1111. Göz-Eken Kozyak-Grad Burgaz
1112. Gurbet Stranko Haskovo
1113. Gücenler Zaycar Burgaz
1114. Güç-Eri Preselka Sumen
1115. Güdüller Çerepovo Haskovo
1116. Güğümlü Krumovo Yanbol
1117. Gül Roza Sumen
1118. Güller Rozino Kırcali
1119. Güller Rujitsa Sumen/Yeni Pazar(Novi-Pazar)
1120. Güller-Köy Alekovo Silistra
1121. Gül-Pınar Rozov-Kladenets Stara Zagora
1122. Gülüm – Yanbol
1123. Gün-Doğdu İzgrev Varna
1124. Gündüzler Çerna-Voda Tirgoviste
1125. Gündüzler Dennitsa Yanbol
1126. Gündüzler Zornitsa Pamaklı(Smolyan)
1127. Güne-Köy Koprets Tirgoviste
1128. Gün-Eli Lübenets İslimye
1129. Gün-Eli Lübenovo Haskovo
1130. Gün-Eli Pripek Kırcali
1131. Gün-Eli-Mahalle Lübenovo-Mahala İslimye
1132. Gün-Yalısı Slınçevo Varna
1133. Gürgen Gaberovo Haskovo
1134. Gürgencik Popkralevo Silistra
1135. Gürgen-Köy Gaberovo Burgaz
1136. Gürgenli Gaber H.O.Pazarcik
1137. Gürgenli Gabritsa Sumen
1138. Gür-İç – Vidin/Bel-Gradcık
1139. Güvece Zvinartsi Razgrad
1140. Güvençler Gılıbets Haskovo
1141. Güvençler
1142. Güvendikli Podkrepa Haskovo
1143. Güvenli Gılıbinka Tirgoviste
1144. Güveren (Güvüren) Zvezdel Kırcali
1145. Güzelce-Alan Kamenovo Razgrad
1146. Güzel-Gani Krasino Kırcali
1147. Güzel-Hatip Sladko-Dum Kırcali
1148. Güz-Eli Peşakovo Vidin
1149. Habip Vladimirovtsi Razgrad
1150. Habipçe Lübimets Haskovo
1151. Hacı Haciyle Gabrova
1152. Hacı Ahmetler Pçelartsi Tirgoviste
1153. Hacı –Ayvalı Daskal –Atanasovo Stara Zagora
1154. Hacı Balabanlı Dragantsi Burgaz
1155. Hacı Bayram Hacı-Dimitr H.O.Pazarcik
1156. Hacı- Hamza Boevitsa Sofya
1157. Hacı-Abdul Mahallesi Omur Razgrad
1158. Hacı-Fakılar Genaral-Dobrevo Razgrad
1159. Hacı-Hüseyin Mahalle Nadejden Haskovo
1160. Hacı-İlyas*Hacı Eles Borisov-Grad(Pırvomay Plovdiv
1161. Hacı-Kamber Mahalle Matovtsi Razgrad
1162. Hacı-Köy Blagovets H.O.Pazarcik
1163. Hacı-Köy Blaguntsi Haskovo
1164. Hacı-Köy Botka Kırcali
1165. Hacı-Köy Brestovo Kırcali
1166. Hacı-Köy Bukak Tirgoviste
1167. Hacı-Köy Slivarka Kırcali
1168. Hacı-Köy Yerusalimovo Haskovo
1169. Hacılar Kalugenere Silistra
1170. Hacılar Vransko Kırcali
1171. Hacılı Yunatsite TatarPazarcik(Pazarcik)
1172. Hacı-Mahalle Haciysko Kırcali
1173. Hacı-Mahalle Çegantsi Kırcali
1174. Hacı-Mahalle Çerkaski Kutlu-Viçe(Mihaylovgrad Montana
1175. Hacı-Mahalle Gorno-Haciyska Veliko Tirnovo
1176. Hacı-Mahalle Struya Burgaz
1177. Hacı-Mehmetler Odılçensko Kırcali
1178. Hacı-Musa Morava Veliko Tirnovo/Sviştovi (Sviştov)
1179. Hacı-Oğlu Pazarcik(Pazarcik Tolbuhin Tolbuhin
1180. Hacı-Oğulları Hacivetsi Kırcali
1181. Hacı-Sinanlar(Hacı-Hasanlar) Benkovsko Varna
1182. Hacı-Stamo-Çiftliği – Stara Zagora
1183. Hacı-Yürük Duşka Kırcali
1184. Hacı-Yürük Opaka Tirgoviste
1185. Hain-Boğaz Köyü Hainboazki Prohod Koca Balkan Dağı Dibinde
1186. Halil-Hoca-Mahalle Dragovtsi Tirgoviste
1187. Halit Köy Kruşevo Plovdiv
1188. Hallaç Dere Jitnitsa Kırcali
1189. Hallaçlı Drındar Varna
1190. Hallaçlı Odrintsi Kırcali
1191. Halvacı Mayor-Uzunovo Vidin
1192. Halvacı-Köy Rudina Burgaz
1193. Halvacılar Halvaciysko Tirgoviste/Omurtag
1194. Halvacılar Rudina Burgaz
1195. Halvacı-Yeni-Köy Tsaasen Tirgoviste
1196. Hamursuz Rıjena Stara Zagora
1197. Hamza-Köy Bankovets Tirgoviste
1198. Hamzalar Dobrinovo Kırcali
1199. Hamzalar Filaretovo İslimye
1200. Hamzalar Hrabrovo H.O.Pazarcik
1201. Hamzalar Kruşka Kırcali
1202. Hamzalar Zelenikovo Plovdiv
1203. Hamzalar Borilovo Stara Zagora
1204. Hamza-Mahalle Usoyna Veliko Tirnovo
1205. Hamza-Ören (Tunca) Bezmer Yanbol
1206. Hamzaç Dıbovets Haskovo
1207. Haralı Koriten H.O.Pazarcik
1208. Harami-Dere Razboyna Burgaz
1209. Hardallar Golâmâ-Çinka Kırcali
1210. Hardallı Koriten H.O.Pazarcik
1211. Harman-Köy Buzov-Grad Stara Zagora
1212. Harman-Kuyusu Kardam H.O.Pazarcik
1213. Harmanlı Harmanli Haskovo
1214. Harmanlık Dıbovnik H.O.Pazarcik
1215. Hasan Babalar Baştino Kırcali
1216. Hasan- Dere Reçani Smolyan
1217. Hasan -Köy Kadınka Kırcali
1218. Hasan –Köy Asenets Smolyan
1219. Hasan-Beyli İzgrev Yanbol
1220. Hasanca Asenovets H.O.Pazarcik
1221. Hasan-Fakı Palaititsa Tirgoviste
1222. Hasan-Fakı Graniçarevo Silistra
1223. Hasan-Kova Borikovo Smolyan
1224. Hasan-Kova Lovets Sumen
1225. Hasan-Köy Tsar-Asen Tirgoviste
1226. Hasanlar Getsovo Razgrad
1227. Hasanlar Kiselets Tirgoviste
1228. Hasanlar Stoyanovtsi Veliko Tirnovo
1229. Hasanlar Yasanite Gabrova
1230. Hasan-Mahalle Golyama-Voda Razgrad
1231. Hasan-Oğlu Aleksandrovo Yanbol
1232. Hasan-Oğulları Dobrintsi Kırcali
1233. Hasan-Ova Evdokiya Sumen
1234. Hasan-Terzi Kroyaç Razgrad
1235. Hasat Krın Stara Zagora
1236. Has-Beyli Dobrinovo Burgaz
1237. Hasçı-Köy Makrio-Pol Tirgoviste
1238. Hası-Köy Svoboditsa Tirgoviste
1239. Hasırcık Ştipsko Varna
1240. Hasır-Köy Ribarsko Veliko Tirnovo
1241. Hasır-Kuyusu Rogoina H.O.Pazarcik
1242. Hasırlı Rogozinovo Haskovo
1243. Hasırlık Ograjden Haskovo
1244. Hasırlık Riltsi Cuma İ Bâlâ(Blagoevgrad
1245. Hası-Yurt Tsarino Kırcali
1246. Has-Keçiciler Dolno-Kozarevo Tirgoviste
1247. Has-Kestane Gorno-Novkovo Tirgoviste
1248. Has-Köy Dobrotitsa Silistra
1249. Has-Köy Haskovo Haskovo
1250. Has-Köy Krın Stara Zagora
1251. Has-Köy Sladun Cimri Mustafa Paşa/Haskovo
1252. Haşlıca-Köy Prisad H.O.Pazacık
1253. Hatipler Pravdolüb Kırcali
1254. Hatipler Bir Türk Köyü Rrazgrad
1255. Hatip-Oğulları Fotinoov Kırcali
1256. Hatun Katun Sofya
1257. Havuzlu(Havazlı) Şterna Kırcali
1258. Haydar Kardam Tirgoviste/Pop Köy(Popovo)
1259. Haydar-Ova Oreşnik Cumai Bala
1260. Hayranlar Gruevo Kırcali
1261. Hayrat Bir Türk Köyü Silistra
1262. Hayreddin Eredin Tırnovo (Veliko Tırnovo)
1263. Razgrad Razgrad Razgrad
1264. Hibili Strahilovo Veliko Tirnovo/Sviştovi(Sviştov)
1265. Hıdır Vladimirovo Yanbol
1266. Hıdırca Nikoaevka Varna
1267. Hıdır-Çelebi Gospodinovo Silistra
1268. Hıdırlı Krum Haskovo
1269. Hıdrezli Tırniçene Stara Zagora
1270. Himitli İvan-Vazvo Plovdiv/Karlı-Ova(Karlovo)
1271. Himitli Radetski İslimye
1272. Himitli Yasenovo Stara Zagora
1273. Himmet Paşalar(Hümet-Hömet Paşalar Paşintsi Kırcali
1274. Himmet-Köy Strinitsa Kırcali
1275. Hırs-Ova Hırsovo Dobruca/Silistra
1276. Hırs-Ova Hırsovo Razgrad
1277. Hisar Tsarevets Veliko Tirnovo /Sviştovi(Sviştov)
1278. Hisar Üstü Vişe-Grad Kırcali
1279. Hisar-Kapı Hisar-Kapiya Plovdiv(Plovdiv)
1280. Hisar-Köseler Momina-Banya Plovdiv/Karlıova(Karlovo)
1281. Hisarlı – Kırcali
1282. Hisarlık ZagredTırgovişte-İ Bala(Blagoevgrad
1283. Hisarlık ZagredTırgovişte-İ Bala
1284. Hisar-Yaltı Jelyazna-Vrata Kırcali
1285. Hısım Dede Yabılkovo H.O.Pazarcik
1286. Hısımlar Oreşnitsa Kırcali
1287. Hısımlar Radoevskoto Lofça(Loveç)
1288. Hoca-Köy Hocinovo,Bogdantsa Plovdiv/Asenovgrad
1289. Hoca-Köy Hocovtsi Kırcali
1290. Hoca-Köy Kalugerene Silistra
1291. Hoca-Köy Kitino Tırgovişte
1292. Hoca-Köy Kraynovo Yanbol
1293. Hoca-Köy Malko-Popovo Haskovo
1294. Hoca-Köy Nova-Popina Silistra
1295. Hoca-Köy Pırventsi Kırcali
1296. Hoca-Köy Popoviç Varna
1297. Hoca-Köy Slınço-Gled Kırcali
1298. Hocalar Rusalina Kırcali
1299. Hocalar Stefanovo Gabrova
1300. Hocalar(Hocamar) Meden-Rudnik Burgaz
1301. Hoca-Mahalle Pirinets Tirgoviste
1302. Hoca-Yeni-Mahalle – Haskovo
1303. Horozlar Petelevo Kırcali
1304. Horozlar Petlino Kırcali
1305. Horozlar Petlite Kırcali
1306. Horozlar Rozovo Stara Zagora
1307. Horozlu Pevets Tatar-Pazarcik
1308. Hoş-Kadem Kotlentsi H.O.Pazarcik
1309. Hotan(Fotan) Fotinovo Kırcali
1310. Hotaşlı (Hoşatlı) Rusalsko Kırcali
1311. Hotluca (Otluca) Treven H.O.Pazarcik
1312. Hotul – Tirgoviste/Omurtag
1313. Höceki Zahari-Stoyanovo Ruscuk
1314. Höyüklü (Üyüklü) Darets Kırcali
1315. Höyüklü(Üyüklü) Todorovo Razgad
1316. Huy-Ven İvanovo Sumen /Preslav
1317. Hüceki Mogilino Bela
1318. Hüsemler Diamandovo Kırcali
1319. Hüseyince Osenets Razgrad
1320. Hüseyince-Köy Viçovo H .O.Pazarcik
1321. Hüseyin-Köy Rumeliya Haskovo
1322. Hüseyinler Dolnaglavanak Tirgoviste
1323. Hüseyinler Drago-Mıj Razgrad
1324. İbrahimler Abramovo Kırcali
1325. İbrahimli Kunevo Yanbol
1326. İbrahim-Mahalle İbryam Mahla Silistra
1327. İbrik İbriçevo Veliko Tirnovo
1328. İçme Stefan-Karacavo Yanbol
1329. İçme-Dere Pivki-Dol İslimye
1330. İçmen-Zeamet Zaimçevo Burgaz
1331. İçme-Vakıf Çeraşa Burgaz
1332. İde -Bey-Köy Knijovnik Haskovo
1333. İdris-Kuyusu Momçil H.O.Pazarcik
1334. İdrisli Lülyakovo Kırcali
1335. İhitman – Sofya
1336. İki-Evler Dve-Kışti Tirgoviste
1337. İkizler Volovarovo Stara Zagora
1338. Ilıca – Kırcali/Eğridere(Adrino
1339. İlyasçı İliysko Kırcali
1340. İmamlar Verko Kırcali
1341. İmamlar Zvınçe Kırcali
1342. İman-Oğulları Ednovertsi Kırcali
1343. İmrahor Doktor-Stambolov Sumen
1344. İmren-Köy Dıbova İslimye
1345. İmrenler İmrençevo Sumen
1346. İnallar Poçevo Kırcali
1347. İnce-Balkan Novo-Selo İslimye
1348. İnce-Bayır Bir Türk Köyü Sumen
1349. İnce-Hisarlı Okop Yanbol
1350. İncekli Stroyno Yanbol
1351. İnce-Köy Gorovo Burgaz
1352. İnce-Köy Temenuga Veliko Tirnovo
1353. İnce-Köy Tınkovo Burgaz
1354. İnce-Köy Tınkovo Haskovo
1355. İnce-Köy(İnci-Köy) Topoli Varna
1356. İncili Biser Haskovo/Harmanlı
1357. İne-Bekçi Strema Plovdiv
1358. İne-Bekçi Strajest Razgrad
1359. İnece Tsarev-Brod Sumen
1360. İnekçi Kravino Stara Zagora
1361. İrice Krupen H.O.Pazarcik
1362. İriler İzvor Plovdiv
1363. İsaklar Slınçovets Tirgoviste
1364. İsaklar(Esnaflar) İvantsi Kırcali
1365. İsitli Devetak Burgaz/Karin-Abat(Karnobat)
1366. İskenderli Petrovo Stara Zagora
1367. Islahane Bir Türk Köyü Sumen
1368. İslam-Mahalle Knyajeva-Mahala Kutlu-Viçe(Mihaylovgrad Montana
1369. İslimye Sliven Sliven
1370. İsmail-Fakı San-Stefano Burgaz
1371. İsmail-Köy Çerno-Mortsi H.O.Pazarcik
1372. İsmailler Boynen Kırcali
1373. İsmail-Pınar Kneja Vraca
1374. İstanimaka Stanmaka, Asenovgrad Plovdiv
1375. İstirelçe Strelça TatarPazarcik
1376. Istralca Stralca Yanbol
1377. İşi-Beyli Vaskovo Haskovo
1378. Işık-Köy Osenovets Sumen
1379. Işıklar Lübiçevo Tirgoviste
1380. Işıklar Rani-List Kırcali
1381. Işıklar Samuil Razgrad
1382. Işıklı Kınçevo Stara Zagora
1383. İz-Beyli – Plovdiv(Plovdiv)/İstanimaka
1384. İzledi Zlatitsa Sofya
1385. İzor-Mahmut Bir Türk Köyü
1386. İzzeddinli – Plovdiv
1387. K Aya-Başı-Yağmurlar Tatul Kırcali
1388. Kaba-Ağaç Debelyanovo Kırcali
1389. Kaba-Ağaç Novo-Selo Haskovo
1390. Kaba-Ağaç (Hasırcılar) Rogozari Kırcali
1391. Kaba-Aplı Stambolovo Sofya
1392. Kaba-Kulak Uşintsi Razgrad
1393. Kaba-Sakal Polkovnik-Minkovo H.O.Pazarcik
1394. Kaba-Sakal Ravnets Burgaz
1395. Kaba-Viran Zvezden Kırcali
1396. Kab-Dağı Bir Türk Köyü Sumen
1397. Kabiller Kabile Kırcali
1398. Kabı-Yük Vırbak Sumen
1399. Kabullar Kıpinovtsi Razgrad
1400. Kadem-Erler Staro-Myasto Kırcali
1401. Kademler Bılgaranovo E:Cuma
1402. Kadı-Alan Bozveliysko Kırcali
1403. Kadı-Köy Bozveliysko Varna/Provadya(Provadya)
1404. Kadı-Köy Kadievo Plovdiv
1405. Kadı-Köy Kapitan-Dimitrovo H.O.Pazarcik
1406. Kadı-Köy Kozarevo Yanbol
1407. Kadı-Köy Luliçka Kırcali
1408. Kadı-Köy Malık-Preslavets Silistra
1409. Kadı-Köy Mıdrino Burgaz
1410. Kadı-Köy Panayot-Volovo Sumen
1411. Kadı-Köy Sıdievo Burgaz
1412. Kadı-Köy Sıdievo İslimye
1413. Kadı-Köy Strajitsa Veliko Tirnovo
1414. Kadı-Köy Vedrina H.O.Pazarcik
1415. Kadı-Köy(Kadı Viran) Dolno-Sıdievo Haskovo
1416. Kadir Fakılı Vezenkovo Burgaz
1417. Kadir Mescit Zelenikovo Kırcali
1418. Kadırlar Sredna Sredna-Arda Kırcali
1419. Kadırşık (Kadir Işık) Streltsi Plovdiv
1420. Kalağlar Dolna Levski Tatar Pazarcik
1421. Kalakoç-Dere Bir Türk Köyü Sumen
1422. Kalamçılar Kırçovsko Kırcali
1423. Kalaycı Radin-Grad Razgrad
1424. Kalaycı Dere Tvırditsa H.O.Pazarcik
1425. Kalaycı-Dere İglika Sumen
1426. Kalaycılar Kalaycievo Kırcali
1427. Kalaycılar Prisoyna Tirgoviste
1428. Kalay-Dere (Kalaylı) Kamenyak Sumen
1429. Kalfa Siedinenie Stara Zagora
1430. Kalfa(Yürük Kalfa) Ovçarovo H.O.Pazarcik
1431. Kalfa-Köy Miladinovtsi Yanbol
1432. Kalfa-Köy Pomoştnik Stara Zagora
1433. Kalfa-Köy (Kalfa-Dere) Telets Razgrad
1434. Kalfalar Minzuhar Kırcali
1435. Kalgamaç Dobrovan Burgaz
1436. Kalıkçı Staetsi H.O.Pazarcik
1437. Kal-Ova Dyankovo Razgrad
1438. Kalpazanlar Boriki Gabrova(Gabrovo)
1439. Kalu-Fer Kalofer Plovdiv
1440. Kalu-Ger Mahalle Kaluger Mahla Kutlu-Viçe(Mihaylovgrad Montana)
1441. Kamberler Zaritsa Silistra
1442. Kambur Kamburovo Tirgoviste
1443. Kamçı-Mahalle Kamçiya(Kamçi-Mahla) Burgaz/Karnobat
1444. Kangırlar Tırnovitsi Kırcali
1445. Kan-İpe Zebil Slistre
1446. Kanlı-Köy Kınino Tirgoviste
1447. Kapaklı Aleksandriya H.O.Pazarcik
1448. Kapaklı Kilimentovo Varna
1449. Kapaklı Slatina Silistra
1450. Kapaklı-Yeni-Köy Rujitsa Yanbol
1451. Kapıcı Kapuci Burgaz
1452. Kapıcı-Köy Vratitsa Burgaz
1453. Kapıcı-Mahalle Vrataarite H.O.Pazarcik
1454. Kara- Orman Çerna-Gorovo Haskovo
1455. Kara- Orman Çerna-Gorovo Tatar Pazarcik
1456. Kara- Orman Stratsimir Silistra
1457. Kara- Pınar Gılıbovo Stara Zagora
1458. Kara- Pınar Grudovo Burgaz
1459. Kara- Pınar Moryantsi Kırcali
1460. Kara- Pınar Kladençevo Varna
1461. Kara- Pınar Sladık-Kladenets Stara Zagora
1462. Karaşlı Slavyanova Haskovo
1463. Kara-Ağaç Bayçevo H.O.Pazarcik
1464. Kara-Ağaç Bılgarski-Karagaç Toltleben Pleven
1465. Kara-Ağaç Borisovo Pleven
1466. Kara-Ağaç Brestak Varna
1467. Kara-Ağaç Brestnik Plovdiv
1468. Kara-Ağaç Brestovene Razgrad
1469. Kara-Ağaç Brestovets Burgaz
1470. Kara-Ağaç Brestovets Pleven
1471. Kara-Ağaç Brestovitsa Plovdiv
1472. Kara-Ağaç Brestovo Haskovo
1473. Kara-Ağaç Brestovo Lofça
1474. Kara-Ağaç Bryastovo Haskovo
1475. Kara-Ağaç Levski Pleven
1476. Kara-Ağaç Slavynaovo Tirgoviste
1477. Kara-Ağaç Snyagovo Tirgoviste
1478. Kara-Ağaç Sofular Trsıtikovo Varna
1479. Kara-Ahmet Mahalle Debelets Varna
1480. Kara-Ahmetler Grivyak Kırcali
1481. Kara-Alan Bryagovo Plovdiv
1482. Kara-Ali Troyanovo Stara Zagora
1483. Kara-Apdullah Bojan H.O.Pazarcik
1484. Kara-Aplı Lisovo Haskovo
1485. Kara-Arnavut Golem –İzvor Razgrad
1486. Kara-Atlar Vrani-Kon Tirgoviste
1487. Kara-Atlar Çerno-Konovo Haskovo
1488. Kara-Bacak İgratovo Kutli-Viçe (Mihaylovgrad Montana
1489. Kara-Bağlar Lozenets H.O.Pazacrık
1490. Kara-Bahaslı Kaloyantsi Kırcali
1491. Kara-Baki Lülyakovo H.O.Pazarcik
1492. Kara-Baş-Köy Çerno-Kaptsi Tirgoviste
1493. Kara-Başlar Dyakonovo Kırcali
1494. Kara-Başlı Çerno-Glavtsi Sumen
1495. Kara-Başlı Voysil H.O.Pazarcik
1496. Kara-Bayır Meden-Rudnik Burgaz(Burgas)
1497. Kara-Beyli Pelin Kırcali
1498. Kara-Bulak Borino Smolyan/Dövlen(Devin
1499. Kara-Burun Çernalevo Smolyan (Smolyan)
1500. Kara-Burun Çerni-Vrıh Sumen
1501. Kara-Burun Zname-Nosets Stara Zagora
1502. Karaca-At Sırnegor Filibr
1503. Karaca-At Sırnets H.O.Pazarcik
1504. Karacalar Karacalovo Plovdiv
1505. Karacalar Poroyno Stara Zagora
1506. Karacalar Sırnino H.O.Pazarcik
1507. Karacalı Sırnevo E:Zağra
1508. Karaca-Ot Stefan-Karaca Varna/Provadya
1509. Karaca-Ova Sırno-Pole Plovdiv
1510. Karaca-Ören Sırnevets Stara Zagora
1511. Karacılar Popovo Plovdiv
1512. Kara-Çocuklar Voynovo Kırcali
1513. Kara-Çufallar Kozma Tırgovişte
1514. Kara-Dede – Kırcali
1515. Kara-Demir Vinitsa Sumen
1516. Kara-Demir Jeleznik Kırcali
1517. Kara-Demirler Polkovnik –Jelyazovo Kırcali
1518. Kara-Dilli Moravka Tirgoviste
1519. Karadır Moraven Tirgoviste
1520. Karadırlar Çerno-Gor Silistra
1521. Kara-Durmuş Snyagovo H.O.Pazarcik
1522. Karaelez (Kara İlyas ) Tsarevets H.O.Pazarcik
1523. Kara-Ese-Köy Çernolik Silistra
1524. Kara-Evren Bliznak Stara Zagora
1525. Kara-Gitli Viden Stara Zagora
1526. Kara-Göz Veselina Razgrad
1527. Kara-Göz-Kuyusu Çerno-Okovo H .O.Pazacık
1528. Kara-Gözler Çerni-Oçi Kırcali
1529. Kara-Gözler Çerno-Oçene Kırcali
1530. Kara-Gözler Çerno-Okovo Sumen
1531. Kara-Gözler Karavelovo Sumen
1532. Kara-Gözler Marinka Burgaz
1533. Kara-Gözler Vaklino H.O.Pazarcik
1534. Karağan – Tatar Pazacık
1535. Kara-Hasan Aleksandrovo Lofça(Loveç)
1536. Kara-Hasan Lozen Veliko Tirnovo /Yukarı Rahova
1537. Kara-Hasan Zaraevo Tirgoviste
1538. Kara-Hasanlar Filip-Totevo Veliko Tirnovo
1539. Kara-Hıdır Çerni-Dıb Haskovo
1540. Kara-Hisarlı Skobelovo Haskovo
1541. Kara-Hüseyin Stratsimir Varna
1542. Kara-İp Kara Eyüp Çudomir Razgrad
1543. Kara-İsen – Veliko Tirnovo
1544. Kara-Karayağmurlar Poroyno Silistra
1545. Kara-Kaş Lozengradtsi Kırcali
1546. Kara-Kaşlı Probuda Tirgoviste
1547. Kara-Kaya Çerna-Skala Kırcali
1548. Kara-Kaya Kozare Burgaz
1549. Kara-Kilise Çerna-Çerkva Kırcali
1550. Kara-Kışla Zimnitsa H.O.Pazarcik
1551. Kara-Kocalar Suşevo Razgrad
1552. Kara-Kocalı Ekzarlh Yosif Rusçuk/Belene
1553. Kara-Koç Oven Silistra
1554. Kara-Köse Çerno-Ok Varna
1555. Kara-Köy Kos Kırcali
1556. Kara-Köy Lale Kırcali
1557. Kara-Köy-İbikler Kanyak Kırcali
1558. Kara-Kurt Primortsi H.O.Pazarcik
1559. Kara-Kurt Prohorovo İslimye
1560. Kara-Kurt Vasilevo H.O.Pazarcik
1561. Kara-Kurtlar Vılçovtsi Veliko Tirnovo
1562. Kara-Kütük Pınçevo Burgaz
1563. Karalar Çerna Sumen
1564. Karalar Çernovo Sofya
1565. Karalar Gorna-Krepost Köstendil (Küstendil)
1566. Karalar Neykovo H :O.Pazarcik
1567. Karalar Taymişte Tirgoviste
1568. Karalar Çerna
1569. Kara-Lom Çerni-Lom Rusçuk
1570. Karalı Krasen H.O.Pazarcik
1571. Karalılar (Kara Aliler) Listets Burgaz
1572. Kara-Mal – Razgrad
1573. Karamanca Koznitsa Burgaz
1574. Karamanlar – Varna
1575. Karamanlar Kara Mihal Razgrad
1576. Karamanlar Karamantsi Haskovo
1577. Karamanlı Karamanite Varna
1578. Karamanlı Valino
1579. Karamanlı Velikovo Stara Zagora
1580. Karaman-Ova – Veliko Tirnovo
1581. Karamanova(Karaman)
1582. Karamca Karantsi Veliko Tirnovo
1583. Kara-Mehmet – Kırcali/Eğri Dere
1584. Karamlık Mladejko Burgaz
1585. Kara-Muart-Yeni Köy Batenberg Razgrad
1586. Kara-Murat Zlatiya H.O.Pazarcik
1587. Kara-Muratlı Elenovo Sumen
1588. Kara-Musalar Çernovtsi Kırcali
1589. Kara-Musalar Vodentsi Haskovo
1590. Kara-Mustafalar Lüben Plovdiv
1591. Kara-Muş Kornisoş Smolyan
1592. Kara-Mürsel Vinogradets Tatar-Pazarcik
1593. Kara-Nasuf Malıovo H.O.Pazarcik
1594. Kara-Omur Smilets Silistra
1595. Kara-Orman Çerna-Gora Stara Zagora
1596. Kara-Ova Çerno-Pole Vidin
1597. Karapça Malomir Yanbol
1598. Karapça Stoyan-Zaimovo Stara Zagora
1599. Kara-Pelit Mednikarovo Stara Zagora
1600. Kara-Pelit – H.O.Pazarcik
1601. Kara-Pınar – Tatar Pazacık
1602. Kara-Pınar Karabunarska Grudovska
1603. Kara-Reis Bolyartsi Plovdiv
1604. Kara-Sarlı Çerno -Grad Burgaz
1605. Kara-Sarlı Seliminovo İslimye
1606. Kara-Sarlı Stoletovo Plovdiv
1607. Kara-Seller Poroyno Tirgoviste
1608. Kara-Sinan Rosenovo H.O.Pazarcik
1609. Kara-Su Çerna-Voda Rusçuk
1610. Kara-Sular Lovçantsi H.O.Pazarcik
1611. Kara-Şabanlar Limets Kırcali
1612. Kara-Tahir Yoakim-Gruevo Plovdiv
1613. Kara-Tarla Çerna-Niva Kırcali
1614. Kara-Tepe Çerna-Mogila Burgaz
1615. Kara-Tepe Çerna-Mogila Haskovo
1616. Kara-Tepe Çerni-Rid Kırcali
1617. Kara-Tepe Çerni-Vrıh Burgaz
1618. Kara-Tepe Çerni-Vrıh Kutlu-Viçe
1619. Kara-Tepe Çerni-Vrıh Lofça
1620. Kara-Terziler Zapadno-Şivaçevo M Al Malko Şivaçevo Stara Zagora/Çirpan
1621. Kara-Toprak Çerno-Zeman (Tam Okunamadı Plovdiv
1622. Kara-Veli Lüben Silistra
1623. Kara-Veliler Kara-Velovo Burgaz
1624. Kara-Yapılar Kremena H.O.Pazarcik
1625. Kara-Yaş Velikovo Lofça
1626. Kara-Yazıcı Pisaovo H.O.Pazarcik
1627. Karaş – Vraca (Vratsa)
1628. Karezli Dovrovnitsa Tatar Pazarcik
1629. Karga-Köy Hanovo Yanbol
1630. Kargalı Kargona Yanbol
1631. Kargalık Vranino H.O.Pazarcik
1632. Karin-Abat Karnobat H:O:Pazarcik
1633. Karin-Abat İlçesi Karnobatska Okoliya Burgaz
1634. Karlı Snegotin Kırcali
1635. Karlı-Bey-Köy Prespa H.O.Pazarcik
1636. Karlı-Köy Kralevo Tirgoviste
1637. Karlı-Ova Karlovo Plovdiv
1638. Karluk Slavey Smolyan (Smolyan)
1639. Karluk-Ova – Lofça/Yukarı Lukovit
1640. Karpuzca Dinya E:Zağra(Stara Zogaro)
1641. Karsınlı Panretovtsi İslimye(Sliven)
1642. Karşı Yaka Sumen
1643. Karşılı Vievo Smolyan (Smolyan)
1644. Karşı-Mahalle Nasreştna Tirgoviste(Tırgovişte)
1645. Kar-Yağdı Snejina Varna
1646. Kasap Kasapsko Smolyan(Smolyan)
1647. Kasaplar Dibiç Sumen(Şumen )
1648. Kasaplartabyası Sumen
1649. Kasaplı Zograf H.O.Pazarcik
1650. Kasım-Çeşme Sumen
1651. Kasım-Köy Genaral-Toşevo H.O.Pazarcik
1652. Kasım-Kuyucuk Rakovski Razgrad
1653. Kasımlar Çintulovo İslimye
1654. Kasımlar Esenitsa Varna
1655. Kasımlar Mominska Plovdiv
1656. Kasımlar Osen Silistra
1657. Kasımoğlu-Mahalle Yanbol
1658. Kasırgalar Treskavets Tirgoviste
1659. Kaspi-Çan Kaspiçan Sumen
1660. Katırlı Boyantsi Plovdiv
1661. Kavacık Topolka Kırcali
1662. Kavacık Vidanovo Tirgoviste
1663. Kavak-Dere Topoli-Dol Tatar Pazarcik
1664. Kavak-Dere – Plovdiv/Koyun Tepe
1665. Kavaklar Kavatsite Burgaz/Size-Bolu(Sozopol)
1666. Kavaklı Topolov-Grad Yanbol/Kızılağaç(Elhovo)
1667. Kavaklı-Büyük Topolçane Kırcali
1668. Kavaklık Sumen
1669. Kavak-Mahalle Kralevo Haskovo
1670. Kavak-Mahalle Topolitsa Burgaz
1671. Kavak-Mahalle Topolovo Haskovo
1672. Kavak-Mahalle Topolyane Stara Zagora
1673. Kavarna Buzone Dobruca
1674. Kavlak Sumen
1675. Kavlaklı Topolçane İslimye
1676. Kavuklu Belokopitovo Sumen
1677. Kavur-Alan Bılgarska-Polyana Yanbol
1678. Kavurga Voynikkovo H.O.Pazarcik
1679. Kaya –Ardı Kamel-Dyal Varna
1680. Kaya-Altı Zvezdelina Kırcali
1681. Kaya-Baş Skala Burgaz
1682. Kaya-Başı Zdravkovets Gabrova
1683. Kaya-Başı Elşa Tirgoviste
1684. Kaya-Başı Skalina Kırcali
1685. Kaya-Bey-Köy Skalna-Bryak H.O.Pazarcik
1686. Kaya-Burun Konevets Yanbol
1687. Kayacı-Başı Kamenartsi Kırcali
1688. Kayacık Dimitrov Grad Haskovo
1689. Kayacık Rakovski Sofya/Mustafa-Paşa Sliven
1690. Kayacık Skalitsa Yanbol
1691. Kayacık Skalsko Gabrovo
1692. Kayacıklar Skalişte Kırcali
1693. Kayacık-Timar Timarevo Sumen
1694. Kayalar Çernik Silisitre
1695. Kayalar(Kaylar) Kamenka Kırcali
1696. Kayalı Filevo Haskovo
1697. Kayalı Kameno Burgaz
1698. Kayalı Vırbitsa Plovdiv
1699. Kayalı-Dere Kamenna-Reka Yanbol
1700. Kayalı-Dere Kamenyak Sumen
1701. Kayalı-Dere Kayaliyska Reka Haskovo
1702. Kaya-Mahalle Slivnitsa Ruscuk (Ruse)
1703. Kaya-Pınar Skalni-Kladenets Tirgoviste
1704. Kayık-Köy Raykova-Mogila Haskovo
1705. Kayınlar Buk Kırcali
1706. Kayınlık Sumen
1707. Kayın-Tepe Trepetlika Kırcali
1708. Kaykı Stoyan Mihaylovski Sumen
1709. Kaykılar Bryak Tirgoviste
1710. Kaymaklı Tsenino İslimye
1711. Kaynarca İzvor Burgaz
1712. Kaynarca İzvor Tırgovişte
1713. Kaynarca İzvor Plovdiv
1714. Kaynarca İzvor Pernik/Radomir
1715. Kaynarca İzvor Vidin
1716. Kay-Pınar Polkovnik-Çolkaovo Silistra
1717. Kayradı Snejina Varna
1718. Kayrak Kamentsi Silistra
1719. Kayrak Tınkovo Smolyan (Smolyan)
1720. Kayrak-Köy Kruşevets Burgaz
1721. Kayrak-Köy Plazovets Burgaz
1722. Kayrak-Mahalle Dubromir Burgaz
1723. Kayrak-Seydeli Plazişte Kırcali
1724. Kaytan Gaytan Cumai Bala/Nevrokop
1725. Kazak-Dere Kazaşka-Reka Varna
1726. Kazaklı Kazak Kırcali
1727. Kazaklı Kazatsite Kırcali
1728. Kazaklık-Yeni-Mahalle Vedrovo Burgaz
1729. Kazak-Mahalle Kazaşko Varna
1730. Kazallık Krasimir Varna
1731. Kazan Kazanka Eski.Zağra
1732. Kazan Kotel İslimye
1733. Kazancılar Kotlari Kırcali
1734. Kazanlık Krasimir Varna
1735. Kazıklı Komets Haskovo
1736. Keçi-Dere Kozin-Dol İslimye
1737. Keçi-Deresi Enina(Yanina) Stara Zagora
1738. Keçi-Deresi Polkovnikk-Kozarevo Hacı oğlu Pazarcik
1739. Keçiler Kolitsa E:Cuma
1740. Keçiler-Mahalle Kozyak Silistra
1741. Keçiler-Mahalle (Yavuzlar) Kozarevets E:Cuma
1742. Kedi-Ören Rosina Tirgoviste
1743. Kelebek-Mahlle Kruşolak Tirgoviste/Osmanpazarı (Omurtag)
1744. Keleş-Köy Troyanovo Burgaz
1745. Keller Gorno-Şivaçevo Trınova
1746. Kel-Oğullar Peşintsi Kırcali
1747. Kel-Oğullar Zagoriçane Kırcali
1748. Kemal-Köy Diçevo Silistra/Tutrakan
1749. Kemaller (Kemanlar) Stroynovtsi Tirgoviste
1750. Kemaller-Kemallar İsperih Razgrad
1751. Kemikler Kostino Kırcali
1752. Keneler Bojurtsi Kırcali
1753. Kepeli (Küpeli) Tsar Boris TatarPazarcik/Otlukköy(Panagürişte)
1754. Keramet Bojanovo H.O.Pazarcik
1755. Kerçan Sumen
1756. Keremedin Milino Tirgoviste/Omurtag
1757. Keremenler Kalinka Kırcali
1758. Kerimler Oreşone Silistra
1759. Kermenli Kermen İslimye
1760. Kersenlik Borintsi İslimye
1761. Kesap Nova-Şipka Varna
1762. Kese-Bir Pod-Gorie Sofya
1763. Kestam-Bol Momin-Sbor Veliko Tirnovo
1764. Kestane Kestenyavo Tirgoviste
1765. Kestencik Kesten Smolyan (Smolyan)
1766. Kestiriç Tsarevo Varna
1767. Keşiş-Mahalle Kalugerovo Plovdiv
1768. Keşkekçiler İzvorovo Tirgoviste
1769. Ketenli Lensko Kırcali
1770. Ketenlik Lenovo Plovdiv
1771. Kıdır-Aşık Guslar H.O.Pazarcik
1772. Kıdır-Köy Kitançevo Tirgoviste
1773. Kılavuzlar Vodaç Kırcali
1774. Kilecik (Kalecik) Lisi-Vrıh Sumen
1775. Kiliciler Krasno-Seltsi Tirgoviste
1776. Kılıçlar Asenovo Veliko Tirnovo
1777. Kılıçlar Nojarrovo Razgrad
1778. Kılıçlı Genaral-Nikolaevo Plovdiv
1779. Kılıç-Serman Bırdokvo Razgrad
1780. Kili-Far Kilifarevo Veliko Tirnovo
1781. Kılıç Tülenovo H.O.Pazarcik
1782. Kilise –Köy Tsırkvişte Sofya
1783. Kilisecik Tsırkvitsa Sofya
1784. Kilisecik (Kesecik) Taltsek H.O.Pazarcik
1785. Kıllak Sumen
1786. Killi-Kadı Zırnevo H.O.Pazarcik
1787. Killi-Kuyucuk Kiçenitsa Razgrad (Razgrad)
1788. Kına-Köy Kınino Tirgoviste
1789. Kınalı Huma Razgrad
1790. Kiralar Pıtnikovo Haskovo
1791. Kırallı-Köy(Rarlı Köy Kralevo Tirgoviste
1792. Kıral-Pınar Tsarski-İzvor Veliko Tirnovo
1793. Kıranlar Verinsko Sofya/İhtiman
1794. Kirazlı Çereşnitsa Kırcali
1795. Kirazlık Çereşak Haskovo
1796. Kiraz-Tarla Yonçovo Kırcali
1797. Kırcali Kırcali Kırcali
1798. Kırcalar Zagoritsi Kırcali
1799. Kırcılar Polyak Burgaz
1800. Kır-Çeşme Polski-İzvor Burgaz
1801. Kireççi (Kürekçi) Otets-Kirilovo Plovdiv
1802. Kireçli Gorno-Pavlikene Lofça(Loveç)
1803. Kireçlik Varnik Haskovo
1804. Kiremitlik Lülyakovo Burgaz/Aydos
1805. Kirepçe Krepça Tirgoviste
1806. Kır-Harman Harman Burgaz
1807. Kirim-Bey (Kerim Bey) Tsar-Borisovo Vidin
1808. Kırk-Ağaç Gorun H.O.Pazarcik
1809. Kırk-Çalı Draçevo Burgaz/Karapınar
1810. Kırkım Strijba Kırcali
1811. Kırlar(Horazlar) Povet Kırcali
1812. Kırlar(Horozlar) Zimzelen Kırcali
1813. Kirlik Benkovski Kırcali
1814. Kırtılı İlinitsa Kırcali
1815. Kırtıllı –Cami-Mahalle Bojurka Tirgoviste
1816. Kırtıllı –Kayalar Payduşko Tirgoviste
1817. Kısıklar-Emir-Mahalle Emirovo Burgaz
1818. Kısıklar-Hacı-Mahalle Struya Burgaz
1819. Kispetli Karanovo İslimye
1820. Kispetli Karanovo
1821. Kışla Çomakovo Kırcali
1822. Kışla Zimntisa Stara Zagora
1823. Kışla-Arası Makedontsi Kırcali
1824. Kışla-Köy Zadruga Razgrad
1825. Kışla-Köy Zimen Burgaz
1826. Kışla-Köy Zimnitsa Yanbol
1827. Kıymatlı Tsenevo Stara Zagora
1828. Kızana-Tekke Momino Tirgoviste
1829. Kazanlık Kazanlık Stara Zagora
1830. Kızıkcıklı – Silistra
1831. Kızıl Çevren Rusçuk
1832. Kızıl-Ağaç Elhovo Yanbol
1833. Kızıl-Ağaç-Dere Sredno-Gorovo Stara Zagora
1834. Kızıl-Baş Pyasıçnik Varna
1835. Kızıl-Burun Ruyno Silistra
1836. Kızılcık Dryankovets Burgaz
1837. Kızılcıklı Dryanovo Yanbol
1838. Kızılcıklı Profesör Zlatarski H.O.Pazarcik
1839. Kızılcıklı-Belde – Tirgoviste/Omurtag
1840. Kızılcılar Çerventsi Varna/Provadya(Provadya)
1841. Kızıl-Çal Jılti-Çal Kırcali
1842. Kızıl-Kaya Çervena –Skal Sumen
1843. Kızıl-Kıyı Çevren-Breg Lofça
1844. Kızıl-Kıyı Çevreni-Breg Köstendil
1845. Kızıllar Gloginka Tirgoviste/Pop Köy(Popovo)
1846. Kızıl-Murat Blagoevo Razgrad
1847. Kızıl-Pelit Jelıd Sumen
1848. Kızıl-Su Çervena-Voda Rusçuk
1849. Kızıl-Yaka Çevren-Breg Lofça
1850. Kız-Kilsie Momino-Tsırkva Burgaz
1851. Kızlar(Kızıl-Dere-Köy ) Sredno –Gorovo Stara Zagora
1852. Kızlar-Köy(Kazlar-Köy) Devino Tirgoviste
1853. Kızlccık Rapitsa Burgaz
1854. Kız-Mahalle Momino Haskovo
1855. Koca-Ahmetler Grivka Kırcali
1856. Koca-Aliler Rodopsko Kırcali
1857. Koca-Bük Golyamo-Bukovo Burgaz
1858. Kocacıklar Tervel Şumlu
1859. Koca-Doğan Golyama-Sokolovo Tirgoviste
1860. Koca-İnli Golyama-Dolina Haskovo
1861. Koca-Kayın Golemo-Buk Burgaz
1862. Koca-Kışla Zimovina Haskovo
1863. Koca-Köy Saraya Tatar-Pazarcik
1864. Koca-Musalar Leştarka Kırcali
1865. Koca-Oğullar Pop-Grueva H.O.Pazarcik
1866. Koca-Ömer Starovo Kıca Ali
1867. Koca-Türk Tsar-Petrovo Vidin/Kule
1868. Koçak Radevo Varna
1869. Koçan – Cuma-İ Bala
1870. Koçaşlı Kozlets Haskovo
1871. Koçaşlı Makovo Tirgoviste
1872. Koçine (Yürükoğulları) İşirkovo Otets-Paisievo
1873. Koçmalar Otets-Paisievo Plovdiv
1874. Koçmarlı Koçmar H.O.Pazarcik
1875. Koç-Ova Koç Ova Sumen
1876. Kokarca Boyana Varna
1877. Kokarca Dimitrov-Grad Haskovo
1878. Kokarca Yazovets Tirgoviste
1879. Kokarca Zagoritsi H.O.Pazarcik
1880. Kokarca-Mahalle Malık-Porovrts Razgrad
1881. Kokar-İçme Çereşe Burgaz
1882. Kolanlar Çavdar Sofya
1883. Kolcular İskritsa Stara Zagora
1884. Komarlar Drangovo Plovdiv(Plovdiv)
1885. Konacık Padala Kırcali
1886. Konak – Tirgoviste/Popköy(Popovo)
1887. Konak Byala-Voda Burgaz
1888. Konak Geşanovo H.O.Pazarcik
1889. Konuş – Plovdiv/İstanmaka
1890. Koparan Poroy Burgaz
1891. Kopuzcu Padina Varna
1892. Koraşlı Knyaz-Borisovo Haskovo
1893. Korkut Strahil Varna
1894. Kor-Ova Korovo Tatar-Pazarcik
1895. Kortalık Sumen
1896. Koruca-Erenler Tsarevo-Grad Veliko Tirnovo
1897. Korucu Aleksandrovo Haskovo
1898. Korucu Pıdarevo İslimye
1899. Korucular Pıdarsko Plovdiv
1900. Korucu-Viran Pıdartsi Kırcali
1901. Kos-Köy Kosovets Burgaz
1902. Kos-Ova Kosovo Varna
1903. Kos-Ova Kosovo Vidin
1904. Koşu-Kavak Krumov-Grad Kırcali
1905. Kovancılar Pçelino Haskovo
1906. Kovancılar Pçelno Tirgoviste
1907. Kovancılar Pçelarovo Kırcali
1908. Kovanlık Pçelin Sofya
1909. Kovanlık Pçelinar Razgrad
1910. Kovanlık Pçelişte Veliko Tirnovo
1911. Kovanlık Pçelnik Varna
1912. Kovanlık Pçelnitsi Pernik /Radomir
1913. Kovanlık Pçelarevo H.O.Pazarcik
1914. Kovanlık(Erikli Dere) Slivito Stara Zagora
1915. Kovanlık-Mahalle Pçelnik H.O.Pazarcik
1916. Kovat-Köy Silen Haskovo
1917. Koy-Nar Koynare Bela-Slatina
1918. Koyunlu Ovçarovo Haskovo
1919. Koyunlu-Köy Bonevo H.O.Pazarcik
1920. Koyun-Pınar Ovçi-Kladenets Yanbol
1921. Koyun-Tepe – Plovdiv
1922. Koz-Dere Kozya-Reka Veliko Tirnovo
1923. Kozlu-Bük Kostovo Haskovo
1924. Kozluca Nov-Gradets Varna
1925. Kozluca Oreşari Kıca Ali
1926. Kozluca Oreşets Haskovo
1927. Kozluca Oreşino Kırcali
1928. Kozluca Oreşnik Yanbol
1929. Kozluca Oryahovets Smolyan
1930. Kozluca Oryahovo Stara Zagora
1931. Kozluca Şanovo E. Zağra
1932. Kozluca-Tavşan (Tavşan-Kozluca) Zayçino-Oreşe Sumen
1933. Kozluca-Tekke (Tekke-Kozluca) İz-Bul Sumen
1934. Kozlu-Duy – Vraca /Rahova
1935. Kozluk Draygoynovo Plovdiv
1936. Koz-Pınar Dılbok-İzvor Plovdiv
1937. Köçekler Payduşko Tirgoviste
1938. Köçekler R Içenitsa İslimye
1939. Kökçe-Dölük Bdinitsi Varna
1940. Köklüce Venets Sumen
1941. Köklüce Zvezditsa Varna
1942. Kömürcü Vıglarovo Haskovo
1943. Kömürcü-Çiftlik Vıglen İslimye
1944. Kömürlük Vıglen Varna
1945. Köpek-Köy Mengşevo Sumen
1946. Köpekli Avramov İslimye
1947. Köpekli Gradinarovo Varna
1948. Köpekli Peştersko Burgaz
1949. Köpekli Skobelovo İslimye
1950. Köprü Primorsko Burgaz
1951. Köprü –Köy Rakovets Varna /Provadya(Grozdievo)
1952. Köprü-Köy Zlokuçen Sumen
1953. Köprülü Mosten Kırcali
1954. Körlü-Mahalle Kojuhartsi Kırcali
1955. Köse-Abdi Raynino Razgrad
1956. Köse-Aydın Goleş Silistra
1957. Köse-Hasanlar Golo-Brad Kırcali
1958. Köse-Köy Golo-Bradovo Haskovo
1959. Köse-Köy Krışno Tırgovişte
1960. Köse-Köy Preslavets Haskovo
1961. Köseler Brusevts Haskovo
1962. Köseler Kösevo Kırcali
1963. Köseler Kösevtsi Tirgoviste
1964. Köseler Pçelino H:O:Pazarcik
1965. Köseler Peniovo Kırcali
1966. Köseler Telerig H.O.Pazarcik
1967. Köseler Zvegor Sumen
1968. Köseli Golo-Bradovo Stara Zagora
1969. Köse-Mahalle Novo Selets İslimye
1970. Köse-Murat Bratanitsa Tatar Pazarcik
1971. Köse-Oğulları Paşentsi Kırcali
1972. Köstekçiler Verijari H.O.Pazarcik
1973. Köstence Köstenets Sofya
1974. Köstence-Derbendi Sofya
1975. Köşkler Sumen
1976. Köteş Koçovo Şumen
1977. Köy-Alan Selska-Polyana Haskovo
1978. Köy-Başları Glogovets Veliko Tirnovo
1979. Köycük Debrene Tırgovişte
1980. Köy-Çalı (Kücalı) Malka Polyana Burgaz
1981. Köylük İreçek H .O.Pazarcik
1982. Kubadın (Kopadın) Loznitsa Tirgoviste
1983. Kufalar Boturçe Kırcali
1984. Kufalar Razvigorovo Sumen
1985. Kula-Kasaplı İvaylo Tatar-Pazarcik
1986. Kulaklı Zagov Yanbol
1987. Kulak-Ova Dolina Sumen
1988. Kulanlı Ovçarovo Haskovo
1989. Kulazlar Kray-Pole Tırgovişte
1990. Kulazlı Krumovo-Gradişte Burgaz
1991. Kul-Köy Robovo Yanbol
1992. Kul-Oğulları Robino Kırcali
1993. Kule
1994. Kule Kula Vidin
1995. Kule Kula-Sredne Rusçuk
1996. Kule Kulata Cumai Bala(Blagoevgrad)
1997. Kuleler Bir Türk Köyü Plovdiv
1998. Kule-Mahalle Kula- Mahala Kutlu Viçe(Mihaylovgrad Montana)
1999. Kulfalar Razvigorovo Sumen
2000. Kulfalar Konop Tırgovişte
2001. Kulfalı Karamfil Kırcali
2002. Kuman-İtsa Türk Köyü Sofya
2003. Kumanlar Radoslovovo Sofya
2004. Kum-Doğancı Gılıbovo E Zağara
2005. Kum-Köy Pyasıçevo Haskovo
2006. Kumluca Krumovo Varna
2007. Kumrular Angel Voyvoda Haskovo
2008. Kurancılar Kaçulka Kırcali
2009. Kurşunlu Sofya Da Mahalle
2010. Kurt-Alan Vılça Polyana Yanbol
2011. Kurt-Alan İvança Tirgoviste
2012. Kurt-Dere Vılçi-Dol Varna
2013. Kurt-Dere Vılçan Smolyan
2014. Kurt-Duman Vasilevo H .O.Pazarcik
2015. Kurt-Faşi Stoyanovo Kırcali
2016. Kurt-Koca Vılçin Burgaz
2017. Kurt-Köy Vılkoviç Kırcali
2018. Kurt-Ova Kurtovo Konare Plovdiv
2019. Kurt-Palan Vılkan Silistra
2020. Kurt-Pınar Tervel H.O.Pazarcik
2021. Kurt-Pınar Vılçi-İzvor Yanbol
2022. Kurt-Pınar Vinarovo Stara Zagora
2023. Kuruca-Dere Gorski İzvor Kırcali
2024. Kuruca-Köy Bratişte H.O.Pazacık
2025. Kuru-Çeşme Gorski-İzvor Haskovo
2026. Kuru-Dere Rakovskovo Burgaz
2027. Kuru-Dere Suha-Reka Sumen
2028. Kuru-Dere Suho-Dol Burgaz/Karapınar
2029. Kuru-Himitli Suho-Zem Plovdiv
2030. Kurumuşlu Trınkovo Yanbol
2031. Kuru-Veli-Köy Velevo Tirgoviste
2032. Kus-Köy(Kız Köy) Momina Sılza Kırcali
2033. Kuş Alan Komuniga Kırcali
2034. Kuşalılar-Yeni-Mahalle Novo-Selişte Kırcali
2035. Kuşluk-Köy Ptiçevo E:Cuma
2036. Kuş-Tepe Royak Varna
2037. Kutlu-Bey Neofit–Rilski Varna
2038. Kutluca Dıbrova Stara Zagora
2039. Kutlu-Viçe Mihaylov Grad Mihaylov Grad
2040. Kuyucuk Marçino Tirgoviste
2041. Kuyucuk Podslon H.O.Pazarcik
2042. Kuyucuk-Viran Mişevsko Kırcali
2043. Kuyu-Köy Karnuna H.O.Pazarcik
2044. Kuyumcu-Gedük Zlatari Yanbol
2045. Kuz-Bayır Sumen
2046. Kuzgun(Kuzgunluk) Atimovo Silistra
2047. Kuzgun-Dere Bırza-Reka Kırcali
2048. Kuz-Köy Tıkaç Sumen
2049. Kuzular Yagnevo Kırcali
2050. Küçük-Ada-Köy Ostrovçe Razgrad
2051. Küçük-Ahmet Ognyanovo H.O.Pazarcik
2052. Küçük-Ahmet Tsani-Ginçevo Sumen
2053. Küçük-Ak-Pınar Mali-İzvor H.O.Pazarcik
2054. Küçük-Alan Malka-Polyana Burgaz
2055. Küçük-Arda Malka-Arda -Yada – Staro Selo Smolyan
2056. Küçük-Çamurlu Malık-Molnitsa H.O.Pazarcik
2057. Küçük-Dere Vitina Smolyan
2058. Küçük-Erceli Sedlovina Kırcali
2059. Küçük-Hasan Golyamo-Asenovo Haskovo
2060. Küçük-Hasan Tekke Malko-Asenovo Haskovo
2061. Küçük-Hediyatlar Pripek Burgaz
2062. Küçük-İp-Dere Çiçevo Kırcali
2063. Küçük-Kaynarca – Silistra
2064. Küçük-Kokarca Malık-Porovets Razgrad
2065. Küçük-Koru-Köy Malo-Konare Plovdiv
2066. Küçükler Byalo-Pole Stara Zagora
2067. Küçükler Klimentinovo Stara Zagora
2068. Küçükler Malko-Selo İslimye
2069. Küçükler Gerl Ova
2070. Küçük-Manastır Malık-Manastır Yanbol
2071. Küçük-Oba Manolovo Stara Zagora
2072. Küçük-Sırt – Tirgoviste/Omurtag
2073. Küçük-Türkler Stambolovo Veliko Tirnovo
2074. Küçük-Viran Mişev Kırcali
2075. Küçük-Yusuflar Gorsko Veliko Tirnovo
2076. Külahçılar Şapkarevo Kırcali
2077. Külcüler Hrastovo Kırcali
2078. Külcüler Pepelişte Kırcali
2079. Külevce Sumen
2080. Küllüce Pepelka Tirgoviste
2081. Küpeler Metodievo H.O:Pazarcik
2082. Küplüce Sumen
2083. Kürklü Kojuhartsi Kırcali
2084. Küstü-Köy Kostur Haskovo
2085. Küstü-Köy Radievo Haskovo
2086. Kütüklü Dobrucanka Silistra
2087. Kütüklü Koren Haskovo
2088. Kütüklü Pınevo Kırcali
2089. Kütüklü Tsar-Samuli Rusçuk
2090. Lahanlı Vetren Stara Zagora
2091. Lefece Bregovitsa Veliko Tirnovo
2092. Lefeci Aprilovo Stara Zagora
2093. Lefke – Haskovo
2094. Licene Lıcene Tatar Pazarcik
2095. Lipnik Nikolovo Ruscuk
2096. Loç-Ova Glocevo Razgrad
2097. Loç-Pınar Bukovo Plovdiv
2098. Lofça Loveç Lovec
2099. Macar – Sofya
2100. Macarlar Macari Haskovo
2101. Macarlar Zetiovo Burgaz
2102. Madara – Sumen
2103. Maden Raven Smolyan
2104. Mağlıç Drınar Varna
2105. Mağura Zagrajden Pleven
2106. Mahalle Mahlata Pleven
2107. Mahalle Maritsa Sofya
2108. Mahalle Staliska-Mahala Kutlu Viçe
2109. Mahmudiye Radoykovo Vraca
2110. Mahmutça Strahil-Voyvoda Kırcali
2111. Mahmut-Köy Mostiç Sumen
2112. Mahmutlar Siniger Kırcali
2113. Mahmutlar Slavyanin Stara Zagora
2114. Mahmutlu Strancevo Kırcali
2115. Mahmut-Oğulları Yarebitsa Kırcali
2116. Mahmut-Ova Alusiyan Kırcali
2117. Mahmuzlu Todor-İkonomovo Sumen
2118. Makak – Sumen
2119. Makaklar Makak Tirgoviste
2120. Makaklar(Salman) Ençets Kırcali
2121. Makmutlu (Makmulu) Padina Kırcali
2122. Maksutlar-Mahzunlar Beli-Vir Kırcali
2123. Mal-Bey Bojurets H.O.Pazarcik
2124. Malkoç Seltse H.O.Pazarcik
2125. Malkoç-Dere Malkoç Kırcali
2126. Malkoç-Ova Malkoçovo Gabrovo(Gabrova)
2127. Manastır Manastir Haskovo
2128. Manastır Manastir Varna/Provadya
2129. Manav-Çiftlik Maçevo Sofya
2130. Mandacılar Bivolyane Kırcali
2131. Mandır-Ağaç Povien Kırcali
2132. Mansarlı Pobeda Yanbol
2133. Mansur-Köy Svoboda H.O.Pazarcik
2134. Mansur-Köy Sofya
2135. Marafta Morava Burgaz
2136. Maraş-Tırıstenik Trıstenik Pleven
2137. Maruflar Kruşevska Kırcali
2138. Masutlar Novarevo Silistra
2139. Maşkılı Kobilâne Kırcali
2140. Maya-Kurfalı Ovçartsi İslimye
2141. Maynaslı Sıbrano İslimye
2142. Mazlum-Köy (Matlım-Köy) Lomnitsa H.O.Pazarcik
2143. Mecit-Sünetler (Sünnetler) Kanliy Stara Zagora
2144. Meçikler Belomortsi Stara Zagora
2145. Mehmet-Bey-Çiftlik Petrunovo Pernik
2146. Mehmet-Köy Bistrogled Kırcali
2147. Mehmet-Köy Rosen Burgaz
2148. Mehmetler Zvezda Tırgovişte
2149. Mehrem-Bey Staro-Veliko Tirnovo Sliven
2150. Mekiş – Veliko Tirnovo
2151. Memeler Menkovo Kırcali
2152. Memiş-Sofular Priseltsi Varna
2153. Merdane Merdanya Tırnovo
2154. Meriç Maritsa Haskovo
2155. Meriçler – Stara Zagora /Çirpan
2156. Mesçit Mahalle Pirliçevo Kutlu-Viçe
2157. Mesimler Listets Silistra
2158. Mesim-Mahalle Mıdrevo Razgrad
2159. Mestanlar Prisoyna Tırgovişte
2160. Mestanlı Momçil-Grad Sultan Yeri
2161. Mestanlı İlçesi Momçil-Gradska Okoliya Kırcali
2162. Mesutlar – Yeri Belliolmayantürk Köyüü
2163. Meşe-Koru Tserova-Koriya Veliko Tirnovo
2164. Meşeli Dıbovo Yanbol
2165. Meşe-Mahalle Dıbrava H.O.Pazarcik
2166. Meşe-Mahalle Dıbravitsa Stara Zagora.
2167. Mihallar Mihaltsi Veliko Tirnovo
2168. Mıkmıl Mak Kırcali
2169. Mikre – Loveç (Lovac)
2170. Minkov Mahalle Minkova-Mahala Kutlu-Viçe
2171. Mintişli Marino-Pole Plovdiv
2172. Mir-Hanlı Trem Sumen
2173. Mırzık Vodnyantsi H.O.Pazarcik
2174. Misilim Pravoslav Stara Zagora
2175. Mithat Paşa Köy Aleksandrovo Veliko Tirnovo
2176. Mitiriz-Ova Levski Plovdiv
2177. Molla Musalar Daskalovo Kırcali
2178. Mratt-Allar Mirovitsi Sumen
2179. Muharrem-Oğulları Metliçka Kırcali
2180. Muhla Mogila Sumen
2181. Mumcu-Köy Malovets H.O.Pazarcik
2182. Mumcular Sveştari Razgrad
2183. Mura-Dere Zmeevo Burgaz(Burgas)
2184. Murat-Bey-Köy Veliko Tirnovo Byala-Çerkva (Gorni Turceta )
2185. Murat-Hanlı Mamarçevo Yanbol
2186. Muratlar Buynovo Tirgoviste
2187. Muratlı Kolyo-Gançevo E:Zağra
2188. Muratlı Momino-Selo Plovdiv
2189. Murat-Paşalar Metlika Kırcali
2190. Murat-Sofu(Sofu) Ovçaga Varna
2191. Mursal Spasovo Stara Zagora
2192. Mursal-Köy Severtsi H.O.Pazarcik
2193. Mursal-Köy Tırnovka H.O:Pazarcik
2194. Mursallar Sredska Kırcali
2195. Mursatlı Boyanovo Yanbol/Kızılağaç(Elhovo)
2196. Murtaza Bırçevo Smolyan
2197. Murtaza-Ova Breza Smolyan
2198. Musa-Baba-Tekke Tsırvino Razgrad
2199. Musa-Bey Gılıbnik Pernik/Rodoplar
2200. Musa-Bey-Çiftlik (Çiftlik Mahalle) Dolen-İzver Vidin
2201. Musacıklar Voden Plovdiv
2202. Musacık-Tekke Kalugerovo Haskovo
2203. Musa-Çelebi Musaçevo Stara Zagora
2204. Musa-Çelebi Musaçevo Sofya
2205. Musa-Kocalı Gılıbintsi İslimye
2206. Musalar Okorş Silistra
2207. Musalar Visoçka Tırgovişte
2208. Musalı Muselievo Pleven
2209. Musatlı (Mustalı) Orlovo Haskovo
2210. Muslu-Çalı Vırben Plovdiv
2211. Mustafa Paşa Sliven-Grad Haskovo
2212. Muşuklu Klimentovo Tırnovo
2213. Mutaflar Plıstina Tırgovişte
2214. Mülüz(Mülüzler) Mıglij Stara Zagora
2215. Mürselim Kondovo Kırcali
2216. Müslim Pravoslav (Pravoslaven) Stara Zagora
2217. Müslim Miryantsi H.O:Pazarcik
2218. Müslim Pravoslaven Plovdiv
2219. Müslimler Dıhovo Kırcali
2220. Müslimler Hristiyanovo Stara Zagora
2221. Müslimler Sredorek Sliven
2222. Nadır Nadarevo Tirgoviste
2223. Nadır-Köy Nadır Burgaz
2224. Nadırlar (Nadarlar) Rojden Burgaz
2225. Nal-Bantlar Kovaçevo Sliven
2226. Nal-Bantlar Kovaçite Sliven
2227. Nal-Bantlar Podkova Kırcali
2228. Nal-Döken Kovaç Stara Zagora
2229. Nanazlı-Dere (Narazlı Dere) Nane Kırcali
2230. Nasçı-Köy Makriopolsko Tirgoviste
2231. Nasırlı Radko-Dimitrievo Sumen
2232. Nasreddin Bisertsi Razgrad
2233. Nasreddin Bojurovo H.O.Pazarcik
2234. Nasufçular Duhovets Razgrad
2235. Nasuf-Paşa Mınino H.O.Pazarcik
2236. Nasuhlar Rucey Kırcali
2237. Nasva-Köy Nedelevo Plovdiv
2238. Nazır-Mahalle Gurkovo Vidin
2239. Nebi-Köy Dolno-Pole Haskovo
2240. Nebi-Kuyusu Yasnets H.O.Pazarcik
2241. Nebiler Zdravçets Kırcali
2242. Nebi-Paşa Bregovo Kırcali
2243. Nev-Rokop Gotse-Delçev Cumai Bala(Blagoevgrad)
2244. Nevse-Sipahiler Guliyka Kırcali
2245. Nevse-Taşlı (Taşlı) Guliya Kırcali
2246. Niğ-Bolu Nikopol Pleven
2247. Niküp – Veliko Tirnovo
2248. Nuh-Sel Novo-Selo Sumen
2249. Nuh-Sel Novo-Selo Veliko Tirnovo
2250. Oba
2251. Obruklu Obruçişte Haskovo
2252. Odalar Odatite Veliko Tirnovo
2253. Oğlanlı (Ohlanlı) Momkovo Haskovo
2254. Okçular Aleksandrovo Stara Zagora
2255. Okçular Strelets Veliko Tirnovo
2256. Okçular Sveti-Kliment Plovdiv/Karlovo
2257. Okçular Zdravets Tirgoviste
2258. Okçulu – Otluk-Öy(Panagürişte)
2259. Olacak Spoluka Kırcali
2260. Oluklu Kutlovitsa Silistra
2261. Omanlar Bosilitsa Kırcali
2262. Omarça Ralitsa Tirgoviste
2263. Omur-Bey Zahari-Stoyanovo Tirgoviste
2264. Omur-Bey Stambolovo Veliko Tirnovo
2265. Omurca Stariçene Razgrad
2266. Omur-Fakı Jeklartsi H.O.Pazarcik
2267. Omur-Köy Strelets Burgaz
2268. Orhaniye Bote-Grad Sofya
2269. Orlan-Köy Orhanovo Burgaz
2270. Orlanlar Oraç Tirgoviste
2271. Orman Goritsa Burgaz/Ah Yolu
2272. Orman Kavrakirovo Cuma İ Bala
2273. Orman (Omran) Razdel Silistra
2274. Orman-Beş-Evli Goriçevo Razgrad
2275. Ormancık Goritsa Tirgoviste
2276. Orman-Çiftlik Damyanitsa Cuma İ Balâ
2277. Ormanlı Lesnovo Sofya
2278. Orta Dvorişte Stara Zagora
2279. Orta- Mahalle Dennitsa Sumen
2280. Orta- Mahalle Elda Tirgoviste
2281. Orta- Mahalle Sreditsa Kırcali
2282. Orta- Mahalle Sredna-Mahala Burgaz
2283. Orta- Mahalle Srednevo Kırcali
2284. Orta- Mahalle Sredno-Seltsi Razgrad
2285. Orta- Mahalle Stolnik Silistra
2286. Ortaca-Köy Sredniyat-Vrıh Pleven
2287. Ortacı Sretsko Kırcali
2288. Orta-Çamurlu Sredna-Smolnitsa H.O.Pazarcik
2289. Ortakçı Drujintsi Kırcali
2290. Orta-Köy Asparuhovo Pleven
2291. Orta-Köy İvaylov-Grad Kırcali
2292. Orta-Köy Sredişte Tirgoviste
2293. Orta-Köy Sredne Sumen
2294. Orta-Köy Sredno-Selo Varna
2295. Orta-Kuyusu Sredina H .O.Pazarcik
2296. Orta-Mahalle Bratovo Tirgoviste
2297. Orta-Pınar Yolu – Tırgovişte
2298. Oruç-Gazi Yunak Varna
2299. Omurtagı Omurtag Tırgovişte
2300. Omurtagı İlçesi Omurtagska Okoliya Tırgovişte
2301. Osman-Baba-Tekkesi Teketo Haskovo
2302. Osman-Fakı Kozloduytsi H.O.Pazarcik
2303. Osmaniye Aleksandrovo-Bırzitsi Vidin
2304. Osman-Köy Dıbnik Burgaz
2305. Osman-Köy Vransko Kırcali
2306. Osmanlar Osmantsi Kırcali
2307. Osmanlar Visino Tırgovişte
2308. Osmanlar Visok Tirgoviste
2309. Osmanlılar Planintsa Gabrova
2310. Osman-Mahalle Peçenitsa Razgrad
2311. Osman-Paşalar Osmanovo Kırcali
2312. Osmar – Sumen
2313. Otaklar (Hatanlar) Sestrinsko Kırcali
2314. Otaşlı – Kırcali/Eğri Dere
2315. Otluca Trevna H.O.Pazarcik
2316. Otluk-Köy Panagürişte Tatar Pazarcik
2317. Otman-Köy Rezbartsi Köstendil (Küstendil)
2318. Otmanlı Simeonovo Yanbol
2319. Ovacık Gorno-Pole Haskovo
2320. Ovacık Polyanovo (Bılgarski- Ovocik Ve Ferdinandovo Haskovo /Harmanlı
2321. Ovacılar Bagryanka Kırcali
2322. Ova-Söğütlüsü Vırvane Sumen
2323. Ova-Şermen(Şermen) Volno Razgrad
2324. Oyvoda Voyvoda Sumen
2325. Öksüzce Sirakovo Haskovo
2326. Ömer-Köy Rogaç Kırcali
2327. Ömerler Lübino Kırcali
2328. Ömerli Soyko Tatar-Pazarcik
2329. Ömer-Mahalle Botevo Kutlu-Viçe
2330. Ömer-Oğulları-Yağmurlar Dıjdovnitsa Kırcali
2331. Ör-Bek – Kırcali/Eğridere
2332. Örçenler Bojurga Tirgoviste
2333. Ördekçiler (Gök Viran) Patitsa Kırcali
2334. Ördekler Gıskovo Kırcali
2335. Örencik Golâma-Gradişte Tırgovişte
2336. Örencik Gradsko İslimye
2337. Örencik Konstantinovo Haskovo
2338. Örencik Krepost Haskovo
2339. Örenciler Zlato-Ustovo Haskovo
2340. Örenli Asen Stara Zagora
2341. Öse-Köy Visoko Kırcali
2342. Öte-Mahalle Östreştina Tirgoviste
2343. Özbek Ezbetsi Kırcali
2344. Özlü-Bey-Köy(Özlü Benlik) Mogolişte H.O.Pazarcik
2345. Padırlar Padarino Tırgovişte
2346. Palaska Budo-Zemya Smolyan
2347. Pamukçu (Pamukça ,Pamuklu) Pamukliy Sumen
2348. Paparcık (Tağarcıklar) Sekirya Kırcali
2349. Papazlar Malo-Gradets Tirgoviste
2350. Papazlı Popovitsa Plovdiv
2351. Paracık Bistrets H.O.Pazarcik
2352. Para-Mahalle Paritsa Rusçuk
2353. Paşa-Balı Kableşkovo H.O.Pazarcik
2354. Paşa-Köy Bolyarevo Yanbol
2355. Paşa-Köy Generalovo Haskovo
2356. Paşa-Köy Malenovo Yanbol
2357. Paşa-Köy Mirovo Veliko Tirnovo
2358. Paşa-Köy Paşino Burgaz
2359. Paşa-Köy Vladislavovo Varna
2360. Paşa.-Köy Voyvodovo Haskovo
2361. Paşa-Köy Voyvodovo Vraca
2362. Paşa-Mahalle Krumovo Plovdiv
2363. Paşa-Mahalle Paşovo Haskovo
2364. Paşa-Mahalle Voyvoda Stara Zagora
2365. Paşa-Yiğit Voyvodino Varna
2366. Smolyan Smolyan Smolyan İl Merkezi
2367. Pazar(Yeni Pazar) Çerno-Oçene Kırcali
2368. Pazarcik Tırgovişte İslimye
2369. Pazarlar Pazartsi Kırcali
2370. Peçeli Vekilitsi Sumen
2371. Peresiler Skalak Kırcali
2372. Peser-Ova Pisarevo Pleven
2373. Peştere Peştera Tatar Pazarcik (Pazarcik)
2374. Piller Starçişte Tirgoviste
2375. Pınar-Beş-Evli Bojurovo Razgrad
2376. Pınarcık Bunarçevo , İzorovo Haskovo
2377. Pınarcık H.G.Danov Plovdiv
2378. Pınarlı İzvornik Varna
2379. Pireler Starçişte Tırgovişte
2380. Pir-İ Fakı Ravnets H .O.Pazarcik
2381. Pir-İ Vadi Provadiya Varna
2382. Pirinçli Zlato-Pole Haskovo
2383. Pirli-Cami-Mahalle Glavamtsi H.O.Pazarcik
2384. Pirli-Davulcular-Mahalle Oreşnik H.O.Pazarcik
2385. Pirli-Köy Gradnitsa H.O.Pazarcik
2386. Pişman Razkayane Stara Zagora
2387. Pıtraklı Baştino Silistra
2388. Pleven Pleven İl Merkezi
2389. Ponduzguzlar Besnurka Kırcali
2390. Pop-Köy Popovo Yanbol
2391. Pop-Köy Popovo Tırgovişte
2392. Pop-Köy İlçesi Popovska Okoliya Tırgovişte
2393. Postalar Starjevtsi Kırcali
2394. Posunlar Krasino Tırgovişte
2395. Potruşan Petruşan Varna
2396. Poturnak Velika Burgaz
2397. Pranga Patriarh-Evtimievo Plovdiv
2398. Pulmiye(Lom-Palanga) Lom Kulu Viçe
2399. Püller Starçişte Tırgovişte
2400. Radne-Mahalle Radnevo(Radne-Mahle) Stara Zagora
2401. Rahimli Ralitsa Kırcali
2402. Rahman-Âşıklar Okorş Silistra
2403. Rahman-Hoca Raliçevo Kırcali
2404. Rahmanlar Blagovets Kırcali
2405. Rahmanlar Boji-Dar Plovdiv
2406. Rahmanlar Rozino Pleven
2407. Rahmanlı Rozovets Plovdiv
2408. Rah-Ova Oryahovo Vraca
2409. Rah-Ova İlçesi Oryahovska Okoliya Vraca
2410. Rakit-Ova Rakitovo TatarPazarcik
2411. Rako-Viçe Orehovitsa Pleven
2412. Ramadanlar Velikdençe Kırcali
2413. Ram-Köy (Ramiş) Ayrovo Kırcali
2414. Raş-Köy Lübentsi Veliko Tirnovo
2415. Razgrad-Mahalle Razgrad-Mahala Kutliviçe
2416. Recep-Köy Dryanovets H .O.Pazarcik
2417. Recep-Mahalle Arkovna Varna
2418. Recep-Mahalle Granitets Burgaz
2419. Reis-Köy Glavatar Plovdiv
2420. Resiller Ralitsa H.O.Pazarcik
2421. Resiller Snyagovo Burgaz
2422. Rumeli Rumeliya Sofya
2423. Rupça (Urupça) – Burgaz
2424. Ruscuk Ruse İl Merkezi
2425. Ruscuk İli Rusenski Okrıg İl Merkezi
2426. Ruslar Ignatievo Varna
2427. Rüstemler Maystorovo Kırcali
2428. Saatler Zdravets Haskovo
2429. Sabri-Paşa-Köy Botevo Vidin
2430. Sabuncular Sabunare Kırcali
2431. Sadık-Köy Tyanevo Haskovo
2432. Sadıklar Verentsi Tirgoviste
2433. Sadıklı Veren Stara Zagora
2434. Sağırlar Dryanovets Ruscuk
2435. Sağırlar Gledika-Gluhar Kırcali
2436. Sağırlar İrnik Silistra
2437. Sağsınlar Zafirovo Silistra
2438. Sakarlı Markovo Stara Zagora
2439. Salaş – Vidin/Belgratcık
2440. Saldım-Köy Yakim-Gruevo Razgrad
2441. Salihler Branitsa Haskovo
2442. Salihler Bratimir Silistra
2443. Salihler Prilentsi Kırcali
2444. Salihler Smoçevo Burgaz
2445. Salman Plenimir H.O.Pazarcik
2446. Salman-Cami-Atı Ençets Kırcali
2447. Salmanlar Slamino Yanbol
2448. Salmanlar Snejinka Kırcali
2449. Salmanlar Sumen
2450. Saltıklar Koprinka Stara Zagora
2451. Saltıklar Presiyan Tırgovişte
2452. Saltıklar Sredkovets Sumen
2453. Saltıklar Visoka Kırcali
2454. Samana – Kırcali/Koşukavak
2455. Sancaktar Grozden Burgaz
2456. Sandıkcı Rakla Varna
2457. Sapaca Sneja Burgaz
2458. Sap-Dere Bırzeya Kırcali
2459. Saran-Bey (Saruhan-Bey) Saranovo Pazarcik
2460. Saranlı Oryahovo Haskovo
2461. Saranlı Saransko Yanbol
2462. Saranlı-Yeni-Köy Telets Yanbol
2463. Sarhoşlar Veselçane Kırcali
2464. Sarı-Beyli Yavorets Gabrova
2465. Sarıca Balog H.O.Pazarcik
2466. Sarıca Rositsa H.O.Pazarcik
2467. Sarıca-Viran Samokkitna Kırcali
2468. Sarı-Demirci Zlato-Sel Plovdiv
2469. Sarıdır Venelin Varna
2470. Sarı-Duran Tvırdintsi Tirgoviste
2471. Sarı-Göl Blatnitsa TatarPazarcik
2472. Sarı-Göl Lüben-Karavelovo Varna
2473. Sarı-Göl Tırnovitsi Silistra
2474. Sarı-Hanlar Jılti-Hani Burgaz
2475. Sarı-Hanlı Sedefçe Kırcali
2476. Sarı-Hatip Vladimirovtsi Razgrad
2477. Sarı-İsmail Samuilovo Stara Zagora
2478. Sarı-Kaya Skalak Burgaz
2479. Sarı-Kız Jıltuşa Kırcali
2480. Sarı-Kovanlık Medovets Varna
2481. Sarı-Mahmut Alekseevo H.O.Pazarcik
2482. Sarı-Meşe Gorun H.O.Pazarcik
2483. Sarı-Musa Smin H.O.Pazarcik
2484. Sarı-Musa Veselie Burgaz
2485. Sarınasıf Zavetno Tırgovişte
2486. Sarı-Nebi Balik H.O.Pazarcik
2487. Sarı-Papazlar Jılto-Kamık Stara Zagora
2488. Sarı-Taş Jılt-Kamık Plovdiv((Plovdiv)
2489. Sarı-Yar Hacı Dimitriovo Veliko Tirnovo /Sviştovi
2490. Sarı-Yar Jılt-Bryag Siliven
2491. Sarı-Yar Jılti-Rid Kırcali
2492. Sarı-Yurt Jılti-Breg Haskovo
2493. Sarmaşık Brışlyan Burgaz
2494. Sarnıç Sırnak Kırcali
2495. Sarnıç Sırnitsa Haskovo
2496. Sarp-Dere Ruçey Kırcali
2497. Sarp-Dere Vırli-Dol Kırcali
2498. Sarsaklar Zimornitsa Kırcali
2499. Sarsanlar Zafirovo Silistra
2500. Sarsıplı Tserovişte Tırgovişte
2501. Satı-Bey Nadejdino Plovdiv
2502. Satı-Köy Polyanets Kırcali
2503. Satılmış Ezerets H.O.Pazarcik
2504. Sazlı Trıstika Razgrad
2505. Sazlı-Köy Trıstikovo Burgaz
2506. Sefer-Köy Raklinovo Burgaz
2507. Sefer-Mahalle Bozartsi Tırgovişte
2508. Selalı Borets Plovdiv
2509. Sel-Bükün – Haskovo
2510. Selçuk-Ova Kalyanovo Plovdiv
2511. Selim-Köy Mirovets Tirgoviste
2512. Selim-Kuyusu Konare H.O.Pazarcik
2513. Selim-Mahalle Kirkovo-Mahala Lofça(Loveç)
2514. Selvi (Servi) Sevlievo Gabrova
2515. Semçin – Tatar Pazarcik
2516. Semerci Semercievo Ruscuk(Ruse)
2517. Semerciler Sellari Kırcali
2518. Semerciler Semertsi Tırgovişte
2519. Semerler Semertsi Tirgoviste
2520. Semihçe Klokotnisa Haskovo
2521. Semiz-Ala Draganovo H.O.Pazarcik
2522. Semizler Sırakovo H.O.Pazarcik
2523. Semizler Velikovo H.O.Pazarcik
2524. Sene-Bir Sini-Bir Sumen
2525. Sepetçi Novo-Malko-Koşniçari Tirgoviste
2526. Serdar-Çiftlik Stoyanovo Kutlu-Viçe
2527. Serdimen Orlova-Mogila H.O.Pazarcik
2528. Ser-Güveç Ser-Güvets Veliko Tirnovo
2529. Sevar Sevar Razgrad
2530. Sevdalı Kamen H.O.Pazarcik
2531. Seydi Köy Vino-Grad Veliko Tirnovo
2532. Seydi-Oğlu Seydol Razgrad
2533. Seyit Seyaçi Tirgoviste
2534. Seyit-Ahmet Rakovski H.O.Pazarcik
2535. Seyit-Ali-Fakı Skala Silistra
2536. Seymen Lozenets Yanbol (Yambol)
2537. Seymen Mirovo Stara Zagora
2538. Seymen Simeonov-Grad Haskovo
2539. Seymen Strajar Stara Zagora
2540. Sıçanlı Bejantsi Kırcali
2541. Sığırcık Govedare Plovdiv
2542. Sığırcık Rıtlina Tirgoviste
2543. Silistra Silistra İl Merkezi
2544. Simitler Gorno-Çerkovişte Stara Zagora
2545. Simitler Morozovo Stara Zagora
2546. Simitli Simigli (İzvorite) Cuma-İ Balâ
2547. Sinan Pomen Sumen
2548. Sinaplı Sinapovo Yanbol
2549. Sindel Sendel Varna
2550. Sinecik Stamboliyski Haskovo
2551. Sınır-Yeni-Mahalle Mejdan Silistra
2552. Sipahiler (Ispahlar) Ovçevo Kırcali
2553. Sipahlar-Burnu Konnitsa Kırcali
2554. Sıra-Kaya Skalak Burgaz
2555. Sır-Alan Bratan İslimye
2556. Sıratça Straja Tirgoviste
2557. Sırcılar Podles Silistra
2558. Sırna-Bey Borisovo Ruscuk
2559. Sırt-Alan-Kılıç Beliçitsa Razgrad
2560. Sırt-Harman Gorno-Vırşilo Tatar Pazarcik
2561. Sırt-Köy Bilo H.O.Pazarcik
2562. Sırt-Köy Bilo İslimye
2563. Sırt-Köy Gırbişte Kırcali
2564. Sırt-Köy Rıt Kırcali
2565. Sırt-Mahalle Vetrişte Sumen
2566. Sivri-Kaya Ostır-Kamık Haskovo
2567. Siyahlar Angelovo Silistra
2568. Size-Bolu Sozopol Burgaz
2569. Softalar Softite Kırcali
2570. Sofular – Razgrad
2571. Sofular Bogomiltsi Tirgoviste
2572. Sofular Kovil Tirgoviste
2573. Sofular Malomir Sumen
2574. Sofular Mıdrets Stara Zagora
2575. Sofular Mıdrets Kırcali
2576. Sofular Osenets Sumen
2577. Sofular Skobelovo Stara Zagora
2578. Sofular Sobina Tirgoviste
2579. Sofular Vılnari Sumen
2580. Sofu-Yurdu (Sofular) Bogomolsko Tirgoviste
2581. Soğanlık –Yeni Mahalle Malko-Paisievo Silistra
2582. Soğucağız Studenitsa Sumen
2583. Soğucak Çistemensko Silistra
2584. Soğucak Studena Haskovo
2585. Soğucak Studena Sofya
2586. Soğucak Studenets Razgrad
2587. Soğuk-Dal Mançevo Kırcali
2588. Soğuk-Pınar Studen-Kladenets Kırcali
2589. Solmaz Voden Haskovo
2590. Soluklar Glumovo Kırcali
2591. Sorgunlu Vırbovo Haskovo
2592. Soyaklı Angelariy H.O.Pazarcik
2593. Söğün-Dal Suhin-Dol Veliko Tirnovo
2594. Söğütçük Riltsi H.O.Pazarcik
2595. Söğütçük Vodno Silistra
2596. Söğütlü Vırbak Sumen
2597. Söğütlü Vodnyanka Stara Zagora
2598. Söneç Sırpovo Silistra
2599. Söycük Vodno Silsitre
2600. Söylemezler Dryanova-Glava Kırcali
2601. Söylüm Pigavets Kırcali
2602. Suatçe Suhatçe Vraca
2603. Sucağız – Razgrad
2604. Sucağız-Köy Voditsa Varna
2605. Sultan Nevski Tirgoviste
2606. Sultan-Köy(Sultanlar) Sultantsi Varna
2607. Sultan-Köy(Sultanlar) Sultantsi
2608. Sultanlı Zlatolist Kırcali
2609. Suluca-Alı Sadova Varna
2610. Sulucalı Çarda Yanbol
2611. Sulu-Derbent Momina-Banya (Momino-Prohod) Sofya
2612. Sulu-Köy Ohlüvets Kırcali
2613. Sulumlu Zagarsko Kırcali
2614. Sungurlar (Songurlar) Sulitsa Stara Zagora
2615. Sungurlar(Sungular) – Karin-Abat(Karnobat)
2616. Sungurlar(Sungullar) Vokil Silistra
2617. Susam – Haskovo
2618. Su-Sığırlık Sumen
2619. Susuz Bez-Vodno Kırcali
2620. Susuz-Burun Buhovo Kırcali
2621. Susuz-Köy Bez-Voditsa H.O.Pazarcik
2622. Suvatlar Suvatite Burgaz
2623. Sül-Büklün Malki-Voden Haskovo
2624. Süleyman-Fakı Strajitsa H.O.Pazarcik
2625. Süleyman-Köy Novogortsi Veliko Tirnovo
2626. Süleyman-Köy Seçişte Sumen
2627. Süleymanlık Spasovo H.O.Pazarcik
2628. Sülmeşli Plodovitovo Stara Zagora
2629. Sülmeşli Sredets Stara Zagora
2630. Sülya –Köy Dositeevo Haskovo
2631. Sün-Bey Banovo Varna
2632. Sünnetçiler Rezaç Veliko Tirnovo
2633. Sünnetler Mozorovo Stara Zagora
2634. Sürgülü Vleçugovo Kırcali
2635. Sürmenler Şiroko-Pole Kırcali
2636. Sürtü-Köy Nanevo H.O.Pazarcik
2637. Sütçüler Ostra-Mogila İsliven
2638. Süt-Kesiği Mleçino Kırcali
2639. Şaban Draganovo Kırcali
2640. Şaban-Kırı Zagoritsi Burgaz
2641. Şaban-Köy Draganovo Kırcali
2642. Şabanlar Kableşkovo Kırcali
2643. Şabanlar Topolska Kırcali
2644. Şabanlı Sırnitsa Tatar Pazarcik
2645. Şabanlı Yanbol
2646. Şabla – H.O.Pazarcik
2647. Şadi-Köy Dobrotiç Varna
2648. Şadiler Çavka Kırcali
2649. Şahinciler Sokolnik H.O.Pazarcik
2650. Şahin-Dere Orlov-Dol Haskovo
2651. Şahinler Krugauevo H.O.Pazarcik
2652. Şahinler Mıjentsi Kırcali
2653. Şahinler Nova-Kamena H.O.Pazarcik
2654. Şahinler Sokolite Kırcali
2655. Şahlı Sokolsko Kırcali
2656. Şahlı (Şahin-Kaya) Sokolovo Lofça(Loveç)
2657. Şah-Pala Krilatitsa Kırcali
2658. Şah-Pazlı Yastrebovo Stara Zagora
2659. Şahveler Tsarevtsi Tirgoviste
2660. Şamlı Gorno-Botevo Stara Zagora
2661. Şamlı Şamlievo Pleven
2662. Şarlılar Braniçevo Sumen
2663. Şavklar (Şevkler) Svetlina İslimye /Nova Zagora
2664. Şef Zlaten-Rog Vidin
2665. Şekerli Hacı-Dimitriovo Stara Zagora
2666. Şeker-Pınar Sladık-Kladenets Stara Zagora
2667. Şekere Lov Razgrad
2668. Şen-Ova Senovo Razgrad
2669. Şeremet Bırzitsa Varna
2670. Şeremet Stoletovo E:Zağra
2671. Şeremet-Köy Veslets Razgrad
2672. Şeremetler Berkovski E:Zağra
2673. Şeyh-Aslı Eşikasli Tatar Pazarcik
2674. Şeyh-Köy Glavatartsi Kırcali
2675. Şeyhler (Şıhlar) Raklitsa Burgaz
2676. Şeyhler(Şehler) Stareyşino Kırcali
2677. Şeytancık Hitrin Sumen
2678. Şeytan-Köy Kosovo Smolyan
2679. Şeytanlar Usoi Veliko Tirnovo
2680. Şişeler Şişentsi Vidin
2681. Şişko Şişkovitsa Tirgoviste
2682. Şişmanlar Avtoevo Plovdiv
2683. Sumen Şumen Şumen
2684. Sumen Sumen
2685. Şükürler Svetoslantsi Veliko Tirnovo
2686. Taban Venkovets Sofya
2687. Taban Sandrovo Rusçuk
2688. Taçlar Venkovets Sofya
2689. Tağar-Köy Tagarevo Burgaz
2690. Tahtalı Malko-Topolovo Plovdiv
2691. Talaşman-Dere Samovila Kırcali
2692. Talaşmanlı Genaral-Toşevo Yanbol
2693. Talaşmanlı Strelets Stara Zagora
2694. Taptık Kipra Varna
2695. Taraş-Köy Kruşevo Burgaz
2696. Tas-Tepe Çukarka Burgaz
2697. Taş-Arı Pçelin Burgaz
2698. Taşçı Kamenar Razgrad
2699. Taş-Hisar – Varna/Pir-İ Vadi(Provadiya)
2700. Taş-Kesen Sarantsi Sofya
2701. Taşkın Buyhovitsa Smolyan
2702. Taşkınlar Vrelo Kırcali
2703. Taşlı-Çilingir Golayamo-Kamenyane Kırcali/Koşu-Kavak
2704. Taşlı-Köy Kamneyane Kırcali
2705. Taşlı-Köy (Taşlık) Kamenyak Burgaz
2706. Taşlı-Sütlü-Dere Malko-Kamenyane Kırcali
2707. Taşlık Kamensko Burgaz
2708. Taşlık Noçevo Kırcali
2709. Taş-Tepe Kamen-Vrıh Yanbol
2710. Tatar Moskovets Plovdiv
2711. Tatar-Atmaca Sokol Silistra
2712. Tatarcık Slana-Bara Vidin
2713. Tatar-Kadı-Köy Kapitan-Dimitrovo H.O.Pazarcik
2714. Tatar-Köy Filipovo Yanbol
2715. Tatar-Köy Gılıbets Burgaz
2716. Tatar-Köy Konstantinovo Yanbol
2717. Tatar-Köy Konuş Haskovo
2718. Tatar-Köy Radovets Yanbol
2719. Tatarlar Tatare Veliko Tirnovo
2720. Tatar-Mahalle Dondukovo Kutlu-Viçe/Pulmiye(Lom)
2721. Tatar-Mahalle Veselin Varna
2722. Tatar-Ova Tatarevo Plovdiv/Hacı-İlyas(Pırvo-May)
2723. Tatar-Pazarcik Pazarcik Pazarcik
2724. Tavalı Tavaliçevo Köstendil
2725. Tavşan-Tepe Kabile Yanbol
2726. Teker Zlatna-Niva Sumen
2727. Tekir Sivino Smolyan
2728. Tekir Trivoditsi Plovdiv
2729. Tekke Bogomil Haskovo
2730. Tekke Bogomilovo E:Zağra
2731. Tekke Hristo-Danovo Plovdiv
2732. Tekke Manastırtsi Stara Zagora
2733. Tekke Obriçişte H.O.Pazarcik
2734. Tekke Voden Razgrad
2735. Tekkeciler Dıbravitsa Tirgoviste
2736. Tekke-Dere Sumen
2737. Tekke-Köy Malevo Haskovo
2738. Tekkeler Obitel Tirgoviste
2739. Tekkeler-Cami Malko-Tsırkvişte Tirgoviste
2740. Tekkeler-Kebir Obitel Tirgoviste/Omurtag
2741. Tekkeler-Sagir Golyama-Sırkvişte Tirgoviste
2742. Tekke-Mahalle Grafitovo İslimye
2743. Tekke-Mahalle Manastirsko Razgrad
2744. Tekke-Menetler Broş Kırcali
2745. Tellal-Köy Klikaç Burgaz
2746. Tellal-Köy (Delâv-Köy) Glaştay Tirgoviste
2747. Tençe Tença Veliko Tirnovo
2748. Tepe-Altı Dolişte Kırcali
2749. Tepe-Altı Pod-Vrıh Kırcali
2750. Tepecik Rudina Kırcali
2751. Terbi-Köy Kapitan Petko Sumen
2752. Tercüman İzvorişte Burgaz
2753. Terke-Bolu Trapkolovo İslimye
2754. Ters-Kondu Severnyak H.O.Pazarcik
2755. Terter – Razgrad
2756. Terzi-Köy Kroyaçevo Kırcali
2757. Terzi-Köy Kroyatsi Kırcali
2758. Terziler Dolno-Şivaçevo Veliko Tirnovo
2759. Terzili Terziysko Burgaz
2760. Terzi-Obası Golemo-Şivaçevo İsliven
2761. Terzi-Ören Tihomir Kırcali
2762. Tete-Ven Tetovo Razgrad
2763. Tet-Ova Tetovo Razgrad
2764. Tıkızca Bulgaristan Da Bir Köy
2765. Tilkiler Lisisite Kırcali
2766. Timurtaşlı – Plovdiv/Koyuntepe
2767. Tıraşlı Zelinik Veliko Tirnovo
2768. Tiremezli Bregovo Haskovo
2769. Tırnak – Vraca /Bela-Slatina
2770. Tırnava – Vraca /Bela-Slatina
2771. Veliko Tirnovocık Malko-Veliko Tirnovo Burgaz
2772. Veliko Tirnovo-Seymen Zlaten-Dol Haskovo/Harmanlı
2773. Tokacık Takaçka Kırcali
2774. Tokaç – Kırcali/Koşu Kavak
2775. Tokçular Slaveevo H.O.Pazarcik
2776. Tokmak-Köy Çukovets Silistra
2777. Tokmaklı-Dere Çukovo Kırcali
2778. Tomaşlar Rastnik Kırcali
2779. Topal-Köy Krivitsa Sumen
2780. Topallar Hvostyane Kırcali
2781. Topalllar Kudsovo Kırcali
2782. Topçu Senovo Razgrad
2783. Topçu Strelkovo Silistra
2784. Topçu-Köy Topçiysko Burgaz
2785. Toprak-Hisar Zemlen Stara Zagora
2786. Toprak-Mahalle Smirnentsi Haskovo
2787. Topuklu Srednogortsi Smolyan
2788. Topuzlar Paşkul Kırcali
2789. Topuzlar Topuzevo İsliven
2790. Topuzlar Zornitsa Yanbol
2791. Torfulu Pırvitsa Kırcali
2792. Torlak Hlebarevo Razgrad
2793. Torlak-Mahalle Zagortsi İsliven
2794. Toros Lazor-Stanevo Lofça
2795. Tortamış Brastovo H.O.Pazarcik
2796. Tospatlar Rositsa Veliko Tirnovo
2797. Toyanlı Jergovets Stara Zagora
2798. Toy-Köy Dropla Burgaz
2799. Toy-Kuyusu Dropla H.O.Pazarcik
2800. Toz-Burun Mogolitsa Smolyan
2801. Toz-İ-Balâ(Toz Balya) Gorno-Prahovo Kırcali
2802. Toz-İ-Esir Dolno-Prahovo Kırcali/Eğri Dere
2803. Toz-Patlar Rositsa Tirgoviste
2804. Trıstenik (Türk Trıstenik ) Slavyanovo Tınova
2805. Tunafça Alacahisar/Koznik
2806. Turfanlı İglika Yanbol
2807. Turhanlar Tsvetnitsa Tirgoviste
2808. Turnacık Türk Bulgar Sınırında Türk Köyü
2809. Turna-Dere Rosno Veliko Tirnovo
2810. Turna-Ovası Turnoso Tirgoviste
2811. Turpçular Orlyak H.O.Pazarcik
2812. Tursun Zdravets Razgrad
2813. Tutrakan Tutrakan Silistra
2814. Tuzlu-Alan Maysko Veliko Tirnovo
2815. Tuzluk Balçişka Tuzlata
2816. Tuzluk (Tuzluk-Köy) Solişte Kırcali
2817. Tuzlu-Su Solnitsa Varna Varna
2818. Tüler Mrejiçko Kırcali
2819. Tülüce Prelog H.O.Pazarcik
2820. Türbe(Tülbe) Kapişte E:Cuma
2821. Türbeler Goritsa E:Cuma
2822. Türbeler Zayçino Kırcali
2823. Türk-Ala-Gün Varovnik Burgaz
2824. Türk-Alan Bılgarin Haskovo
2825. Türk-Arnavutlar Belogradets Varna
2826. Türk-Bey-Köy İskra Burgaz
2827. Türk-Erceği(Türk-Erecek) Rodopsko Kırcali
2828. Türk-Eriği Kozlovets Veliko Tirnovo
2829. Türkeşe Şişkovitsa Veliko Tirnovo
2830. Türk-Fındığı Tuska-Leşnitsa(Leşnitsa) Troyan
2831. Türk-Gebe Plovka Kırcali
2832. Türk-Kaba-Ağaç Veleşani Kırcali
2833. Türk-Kosu – Silistra/Tutrakan
2834. Türk-Kuyusu Kosara Silistra
2835. Türkmenler Tamarino Yanbol
2836. Türkmen-Mahalle Bılgarene Stara Zagora
2837. Türkmeşli Rupkite E:Zağra
2838. Türk-Pınar Bılgarski-İzvor(Turski-İzvor) Teteven
2839. Türk-Smil Nova-Çerna Silistra
2840. Türk-Söğütçük Topola H :O:Pazarcik
2841. Türk-Ürpek Latinka Kırcali
2842. Uflandır Tulovo Stara Zagora
2843. Ulanlı(Oğlanlı) Ruen Burgaz
2844. Umucullu Şeynovo Stara Zagora
2845. Umur-Fakı Jeglartsi H.O.Pazarcik
2846. Umur-Veren Dıjlets Kırcali
2847. Uncular Kurtovo Plovdiv(Plovdiv)
2848. Upçeli Asenovo Yanbol
2849. Urlar Suhino Kırcali
2850. Urum-Bey Greevtsi Kırcali
2851. Urum-Beyli Lesovo Yanbol
2852. Urum-Çiflik Stara-Reka Yanbol
2853. Urum-Köy İnce-Voyvoda Burgaz
2854. Urum-Köy Efrem Haskovo
2855. Urum-Yeni-Köy Bılgarovo Burgaz
2856. Usul-Köy Sekulovo Silistra
2857. Uyvan İvanovo Sumen
2858. Uzlar Uzovo H.O.Pazarcik
2859. Uzun-Ali – Kırcali(Koşu-Kavak)
2860. Uzunca Dılghevo Haskovo
2861. Uzunca-Alan Prostorno Tirgoviste
2862. Uzunca-Alan Ravno Razgrad
2863. Uzunca-Orman Bodantsi Silistra
2864. Uzunca-Ova Uzuncovo Haskovo
2865. Uzuncular Deventsi Kırcali
2866. Uzun-Dere Nedelino Smolyan(Smolyan)/Darı-Dere(Zlato-Grad)
2867. Uzun-Güney Dılgı-Pripek Veliko Tirnovo
2868. Uzun-Hasan Trakiya Stara Zagora
2869. Uzun-Himmetler Oritsa Kırcali
2870. Uzun-Kır-Ova Dılgo-Pole Plovdiv
2871. Uzunlar Dlıjko Sumen
2872. Uzunlar Planintsi Gabrovo(Gabrovo)
2873. Uzunlar Visokovtsi Veliko Tirnovo
2874. Üç-Durak Delçevo Cuma-İ-Bala(Blagoevgrad)
2875. Üç-Evler – Kırcali
2876. Üç-Tepe Tri-Mogili Kırcali
2877. Üç-Tepe Tri-Mogoli Plovdiv
2878. Ürlemiş Ezore İslimye
2879. Ürpek Boynik Kırcali
2880. Üsküdar Skutare Plovdiv
2881. Üsküdar Ştit Haskovo
2882. Üstün-El Üstina Plovdiv
2883. Üşenli Botevo Varna
2884. Ütükler Gortsvet Razgrad
2885. Vakıf Ustrem Yanbol
2886. Varatlar Delçevo Razgrad
2887. Vardun Sumen
2888. Vaya-Köy Dolno-Ezerovo Burgaz
2889. Veis-Köy Bobovets H.O.Pazarcik
2890. Veletler Verentsi Tirgoviste
2891. Veli-Baş Veliko Burgaz
2892. Veli-Bey Milanovo Sumen
2893. Veli-Bey-Köy Veliçka Tirgoviste
2894. Veli-Fakı Popgrigorovo H.O.Pazarcik
2895. Veli-Köy Velikovtsi Tirgoviste
2896. Veli-Meşe Güney Bulgaristan’da Türk Köyü
2897. Vet-Ova Vetovo Ruscuk
2898. Vetren Jitarovo Burgaz
2899. Vidin Bononia Daha Sonra Bdin Sofya
2900. Viran-Tekke Kapitan Andreevo Haskovo
2901. Visker
2902. Vis-Köy Tsarev-Dol Silistra
2903. Vis-Köy Vis Kırcali
2904. Vraca Vratsa Vraca (Vratsa)
2905. Vuruşlu – Tatar-Pazarcik/Otluk Köy(Panagürişte)
2906. Yağ-Basan-Kebir Golyama-Çinko Kırcali
2907. Yağ-Basan-Sagir Malka-Çinka Kırcali
2908. Yağcı Maslerevo Veliko Tirnovo
2909. Yağcılar Veselets Tirgoviste
2910. Yağ-Kanlı Dıblovo Stara Zagora
2911. Yağlar Dragomir Plovdiv(Plovdiv)
2912. Yağlı Maslinovo Haskovo
2913. Yağmur-Baba Dıjdovnik Kırcali
2914. Yağmur-Köy Dıjdino Kırcali
2915. Yağmurlar Dıjdovnik Kırcali
2916. Yağmurlu Mokrişta Tatar Pazarcik
2917. Yağmurluk Sumen
2918. Yahyalı Maslinovo Haskovo
2919. Yalı-Çatalca Polyana Silsitre
2920. Yalımlar Ostrets Tirgoviste
2921. Yalı-Üç-Orman Tri-Gortsi H.O.Pazarcik
2922. Yamaç-Köy Ridovo Kırcali
2923. Yamalı Propast Kırcali
2924. Yamna Preselets Tirgoviste
2925. Yanaklar Novo-Selo Stara Zagora
2926. Yanaklar Yanino Kırcali
2927. Yan-Bolu Yambol Yambol(Yanbol)
2928. Yanık-Balabanlı Asparuhovo Burgaz
2929. Yanıklar Progorelets H.O.Pazarcik
2930. Yanık-Ova Yankovo Sumen
2931. Yanuz-Dere Elhovets Smolyan (Smolyan)
2932. Yapılca Travnik H.O.Pazarcik
2933. Yaralı – Varna
2934. Yar-Dere Ridino Kırcali
2935. Yardım Pomoştitsa Tirgoviste
2936. Yarıcılar Yareilovtsi Radomir
2937. Yar-Kese Sumen
2938. Yassı-Baş Ravna-Gora Varna
2939. Yassıca Lyahovo Tatar-Pazarcik
2940. Yassı-Koru Ravna-Gor Tatar-Pazarcik
2941. Yassı-Tepe Vetrino Varna
2942. Yastıkçılar Odırtsi H.O.Pazarcik
2943. Yaşlar Perperek Kırcali
2944. Yaşlı-Köy Jenda Kırcali
2945. Yatacık Kitnitsa Kırcali
2946. Yatacık Macarovo Haskovo
2947. Yataklar Lojeto Kırcali
2948. Yavaş-Köy Vasil-Levski Tirgoviste
2949. Yavuz-Dere Dobroselets Yanbol
2950. Yaya-Köy Nikolaevo İslimye
2951. Yayla Goron-Bliznak Varna
2952. Yayla Yagnilo Varna
2953. Yaylacık Gorska-Polyana Tirgoviste
2954. Yaylacık Visoka-Polyana Kırcali
2955. Yayla-Köy İzvortsi Veliko Tirnovo(Veliko-Tırnovo)
2956. Yayla-Köy Polyana Tirgoviste
2957. Yaylalı Kopitnik Kırcali
2958. Yazıcı Pisarevo Sumen
2959. Yazıcılar Poruçik Çunçevo
2960. Yazıcı-Mahalle Gorko-Pisaevo Veliko Tirnovo
2961. Yazıcı-Zade Sofya Da Mahalle
2962. Yazla – Plovdiv/Hacı İlyas(Pırvo-GradDaha Sonra Boriso-Grad)
2963. Yazla Letovnik Kırcali
2964. Yazla Lyatno Sumen(Şumen)
2965. Yelceler Jenzifovo Kırcali
2966. Yelli-Dere Vetren-Dol Tatar Pazarcik
2967. Yemişler Ovoştnik Stara Zagora (Stara-Zagora)
2968. Yengeç-Dere Rakov-Dol Burgaz
2969. Yeni-Balabanlar İvan-Şişmanovo Razgrad(Razgrad)
2970. Yeni-Bey Çelopeçene H.O.Pazarcik
2971. Yeni-Beyli Malko-Kirilovo Yanbol /Kızılağaç(Elhovo)
2972. Yenice-Köy Stoil-Voyvoda Sliven
2973. Yenice-Köy Tsarev-Brod Sumen
2974. Yenice-Köy Zlatina Varna
2975. Yeniceler Güney Bulgaristan’da Türk Köyü
2976. Yeni-Cuma Raven Kırcali
2977. Yenice Çerna H.O.Pazarcik
2978. Yenice Eniyo Haskovo
2979. Yenice Novak Razgrad
2980. Yenice-Haydar Kraişte H.O.Pazarcik
2981. Yenice-Köy Preslavitsi Silistra
2982. Yeni-Çayır Nova-Livada Kırcali
2983. Yeni-Çeri Goryani Gabrova(Gabrovo)
2984. Yeni-Çeşme Medovo Hacı Oğlu Pazarcik
2985. Yeni-Derviş Novo-Oryahovo Varna
2986. Yeni-Han Novi-Han Sofya
2987. Yeni-Köy Aleksandrovo Tirgoviste
2988. Yeni-Köy Brestovitsa Plovdiv
2989. Yeni-Köy Çernitsa Burgaz
2990. Yeni-Köy Dılgo-Pol(Eski Adı Novo-Selo Varna/Pir-İ Vadi(Provadiya
2991. Yeni-Köy Kaluşevo Haskovo
2992. Yeni-Köy Kumanovo Varna
2993. Yeni-Köy Mladinovo Mustafa Paşa-Svilen-Grad
2994. Yeni-Köy Mramor Yanbol
2995. Yeni-Köy Nikolaevo Stara Zagora
2996. Yeni-Köy Novaçevo Sliven
2997. Yeni-Köy Novo-Selo Kutlu-Viçe
2998. Yeni-Köy Novo-Selo Pleven
2999. Yeni-Köy Novo-Selo Ruscuk
3000. Yeni-Köy Novo-Selo Sofya
3001. Yeni-Köy Novo-Selo Sumen
3002. Yeni-Köy Novo-Selo Tatar Pazarcik/Peştere
3003. Yeni-Köy Novo-Selo Troyan
3004. Yeni-Köy Novo-Selo Vidin
3005. Yeni-Köy Priseltsi Burgaz
3006. Yeni-Köy Rezovo Burgaz
3007. Yeni-Köy Tsar-Kalonyan Plovdiv
3008. Yeni-Köy Vetren Tatar-Pazarcik
3009. Yeni-Köy Visoka-Polyana Sumen
3010. Yeni-Köy (Kara-Murat Köyünün 3011. Öteki Türkçe Adı) Batenberg H.O.Pazarcik
3012. Yeni-Mahalle Garvanovo Haskovo
3013. Yeni-Mahalle Lozitsa Burgaz
3014. Yeni-Mahalle Lüpka Stara Zagora
3015. Yeni-Mahalle Lülin Yanbol
3016. Yeni-Mahalle Mejden Sşlşstre
3017. Yeni-Mahalle Nova-Mahalla Stara Zagora
3018. Yeni-Mahalle Novakovo Varna
3019. Yeni-Mahalle Nova-Selişte İslimye
3020. Yeni-Mahalle Novo-Selo Plovdiv
3021. Yeni-Mahalle Odrintsi H.O.Pazarcik
3022. Yeni-Mahalle Radinka Sliven
3023. Yeni-Mahalle Zavoya Kırcali
3024. Yeni-Paslı Kamenovo İslimye
3025. Yeni-Pazar Novi-Pazar Sumen
3026. Yeni-Şar-Köy Gorno-Novo Selo Stara Zagora
3027. Yeni-Şehir Nov-Grad Veliko Tirnovo
3028. Yeni-Zağra Novo-Zagora Sliven
3029. Yere-Basan Krivo-Pole Haskovo
3030. Yesirce Enevo H.O.Pazarcik
3031. Yeşil-Ova Zelana-Morava Tirgoviste
3032. Yeşil-Tepe Sumen
3033. Yılancılar Zmeyno Tirgoviste/Omurtagı
3034. Yılanlık Zmeevo H.O.Pazarcik
3035. Yoğurtçu Lübenovo Plovdiv
3036. Yoğurtçu Mlekarovo Sliven
3037. Yoğurtçular Mogilyane Kırcali
3038. Yukarı-Almalı Gorno-Yabılkovo Burgaz
3039. Yukarı-Banya Gorna Banya Köstendil
3040. Yukarı-Banya Gorna Banya Sofya
3041. Yukarı-Çiftlik Gorno-Çiftik Varna
3042. Yukarı-Damlalı Gorno-Slaveykovo Varna
3043. Yukarı-Dere-Köy Momçilovtsi Smolyan
3044. Yukarı-Hüseyinler Gorno-Hubavka Tirgoviste
3045. Yukarı-İsiva Gorno-İzvorovo Stara Zagora
3046. Yukarı-Kale Gorno-Kale Kırcaali
3047. Yukarı-Kap-Dağ Gorno-Kabdal Tirgoviste
3048. Yukarı-Karalar Gorno-Krepost Kırcali
3049. Yukarı-Keçeliler Gorno-Kozarevo Tirgoviste
3050. Yukarı-Köseler Karavelovo Plovdiv
3051. Yukarı-Köy Boyan-Civgrats Sumen
3052. Yukarı-Kumluca Gorno-Kumluca, Kurumova Varna
3053. Yukarı-Lukovit Lukovit Lofça
3054. Yukarı-Mahalle Gorno-Mahala Plovdiv
3055. Yukarı-Musa-Bey Gorni-İzvor H.O.Pazarcik
3056. Yukarı-Orman Ladarevo Cumai Bala
3057. Yukarı-Rah-Ova Gorno-Orehovitsa Veliko Tirnovo
3058. Yukarı-Sahrane Gorno-Sahrane Stara Zagora
3059. Yukarı-Toz-Patlar Gorno-Rozitsa Tirgoviste
3060. Yukarı-Turgan Gorno-Turgan Lom
3061. Yukarı-Übrü-Eren Gorno-Seltsi Kırcali
3062. Yukarı-Yeni-Köy Gorno-Novo Selo Veliko Tirnovo
3063. Yumrukkaya Pestnik Veliko Tirnovo
3064. Yumrukkaya Sinio Kamene
3065. Yunus-Abdal Yonkovo Razgrad
3066. Yunusca İvanovo Haskovo
3067. Yunuscular Balkantsi H.O.Pazarcik
3068. Yunus-Köy Zvınarka Kırcali
3069. Yunuslar Prelez Razgrad
3070. Yunus-Pınar Kaloyan Varna
3071. Yunus-Viran Bubina Kırcali
3072. Yura Yuri Kırcali
3073. Yurtluk On-Ogur H.O.Pazarcik
3074. Yurtluk-Altı Sumen
3075. Yusuf-Çobanlar Mrejiçko Burgaz
3076. Yusuf-Hanlar Balkanski Veliko Tirnovo
3077. Yusuflar İsuflar Yanbol
3078. Yusuflar Preslav Plovdiv
3079. Yusuflu Beronovo Burgaz
3080. Yusuhanlar Pristoe Sumen
3081. Yuva-Büyük Stavri-Dimitriovo Haskovo
3082. Yürekler Sırtsevo Sliven
3083. Yürük Darets Kırcali
3084. Yürük-Hacı Stanovets Sumen
3085. Yürükler Borimeçkovo Tatar Pazarcik
3086. Yürükler Gıskovo Kırcali
3087. Yürükler Gurkovo Sofya
3088. Yürükler Kamen-Bryak H.O.Pazarcik
3089. Yürükler Kamenari Veliko Tirnovo
3090. Yürükler Kırpaçevo Lofça
3091. Yürükler Nikolaevo Veliko Tirnovo
3092. Yürükler Ruets Tirgoviste
3093. Yürükler Seslovo Razgrad
3094. Yürükler Stanovets Sumen
3095. Yürükler Şişmanovo Haskovo
3096. Yürükler Vladislav Veliko Tirnovo
3097. Yüşepli Botevo Varna
3098. Yüzsüzler Stalevo Haskovo
3099. Zağarlı Veliçkovo TatarPazarcik
3100. Zağarlı-Köy Stedinenie Tirgoviste
3101. Zarniç Zarnik Silistra
3102. Zavut Zavet Razgrad
3103. Zincirli Verigovo Plovdiv
3104. Zincirli-Kuyucuk Rakovski Razgrad
3105. Sviştovi Sviştov Veliko Tirnovo
3106. Zurnacılar Manolovo Kırcali
3107. Ağaç-evli Sofya
3108. Ahlan-ova Brani-pole Plovdiv
3109. Akçe-kilise Sofya
3110. Alat-baba Sumen/Bela
3111. Aşağı-singarya Jostovo,Hacı Dimovo Cuma-i-Balâ(Blagoevgrad)
3112. Aşağı-voden Dolni-Voden Plovdiv
3113. Avanlar Gerl-ova (deliorman bölgesinde)
3114. Dağlar-başı Şumen
3115. Balcı-bölük Kırcaali
3116. Batanlar Temelkovo Pernik
3117. Bayhanlı Sofya
3118. Belegler Gerl-ova (deliorman bölgesinde)
3119. Boğaz Sumen
3120. Boğaz-Kesen Presyak
3121. Canarlar Kırcali
3122. Çayır-dere Sumen
3123. Çayır-köy Deli orman yöresi Şeraniçko ya yakınında
3124. Çekan Çekanets -
3125. Çeren
3126. Çıkancı Sofya
3127. Çirik Çirikovo
3128. Çoban-mahalle Sumen
3129. Danişmentli Sofya
3130. Demir-hisar
3131. Doğanca(doğancı) Sofya
3132. Doğancı-Mahmut Sofya
3133. Doğancıl Osen
3134. Doğancılar Sofya
3135. Domuzluk Sumen
3136. Dupniçe Dupnitsa,marekstanke-Dimitrov Köstendil
3137. Düz-bayır Sumen
3138. Düzlük Sumen
3139. Ercil Kırcali
3140. Fıçıcılar Sumen
3141. Furladan Hacıoğlu Pazarcik
3142. Gelembe(GELENBE) Sofya
3143. Göksü ile Yenice köyü birleşmiş.
3144. Güvençler
3145. Hamarat Sumen
3146. Harman kuyusu (Süleymanlı) Kardam H.Oğlu Pazarcik H.Oğlu Pazarcik
3147. Hatipler Razgrad
3148. Haydar-ova Oreşnik Cuma-İ-Balâ
3149. Hayrat Silistra
3150. Höyük( Ükke)Üğük Sumen
3151. Islahane Sumen
3152. İnce-bayır Sumen
3153. İstanimaka Stanimaka(Asenovgrad Plovdiv
3154. İzor-Mahmut
3155. Kab-dağı Sumen
3156. Kalakoç-dere Sumen
3157. Karalar(kara-Aliler) Çerna
3158. Karamanova(Karaman)
3159. Karşı-yaka Sumen
3160. Kasaplar-tabyası Sumen
3161. Kasım-çeşme Sumen
3162. Kasımoğlu-mahalle Yanbol
3163. Kavaklık Sumen
3164. Kavlak Sumen
3165. Kayınlık Sumen
3166. Kerçan Sumen
3167. Kıllak Sumen
3168. Kız-bayır Sumen
3169. Kispetli Karaovov
3170. Koç-ova koçovo Sumen
3171. Kortalık Sumen
3172. Köstence-derbendi Sofya
3173. Köşkler Sumen
3174. Kule(Adliye) kula
3175. Kurşunlu Sofya da mahalle
3176. Kuz-bayır Sumen
3177. Küçükler Gerl-ova Deli orman yöresi
3178. Külevce Sumen
3179. Küplüce Sumen
3180. Mansur-köy Sofya
3181. Oba
3182. Omur-bey stambolovo Veliko Tirnovo
3183. Otluca Trevna H.O.Pazarcik
3184. Salmanlar Sumen
3185. Su-sığırlık Sumen
3186. Sultan-köy(sultanlar) Sultantsi Tsarevtsi
3187. Şabanlı Yanbol
3188. Taşlık Sofya
3189. Tekke-dere Sumen
3190. Tunafça Alaca hisar/Koznik
3191. Tuzluk Slannik
3192. Vardun Sumen
3193. Yağmurluk Sumen
3194. Yar-kese Sumen
3195. Yazıcı-zade Sofya
3196. Yere-basan Krivo-pole Haskovo
3197. Yeşil-tepe Sumen
3198. Yukarı-köseler Karavelovo Plovdiv
3199. Yurtluk-altı Sumen